Fixtures
Sunday 25th Feb 2007
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group B 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 1 00 PM Thomastown Thomastown 3-9 2-5 Rower Inistioge Shem Gibbons
Round 3 3 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-1 0-9 Mooncoin John Minogue

Saturday 17th Mar 2007
J. J. Kavanagh and Sons IFC 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 12 00 PM Blacks and Whites 1-9 0-10 Rower Inistioge TBC

Friday 13th Apr 2007
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-16 1-10 Windgap TBC

Friday 20th Apr 2007
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Mullinavat Mullinavat 1-11 0-10 Rower Inistioge TBC

Saturday 28th Apr 2007
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-15 1-5 Glenmore TBC

Saturday 5th May 2007
Joe Coogan Auctioneers IHL GrB 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 1-13 2-15 Emeralds Paddy Neary

Sunday 13th May 2007
Joe Coogan Auctioneers IHL GrB 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM Thomastown Rower Inistioge 2-13 1-13 Clara John Bennett

Saturday 19th May 2007
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-16 1-13 Ballyhale Shamrocks John Minogue

Saturday 26th May 2007
Joe Coogan Auctioneers IHL GrB 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Clara Rower Inistioge 0-9 1-11 Erins Own Jim Fitzgerald

Friday 1st Jun 2007
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Hugginstown Carrickshock 2-9 1-13 Rower Inistioge TBC

Friday 8th Jun 2007
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Finals 7 30 PM Pairc na Ratha Mullinavat 0-16 1-9 Rower Inistioge TBC

Thursday 14th Jun 2007
Joe Coogan Auctioneers IHL GrB 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 8 00 PM Gowran St Lachtain's 3-15 1-12 Rower Inistioge TBC Ref: Paul Whelan

Friday 22nd Jun 2007
Joe Coogan Auctioneers IHL GrB 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 8 00 PM Tullogher Graignamanagh 2-6 1-16 Rower Inistioge TBC

Sunday 24th Jun 2007
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 00 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge 1-5 2-13 Tullogher Rosbercon TBC

Friday 29th Jun 2007
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM Mullinavat Mooncoin 0-0 CONC Rower Inistioge Richard Dowling

Saturday 30th Jun 2007
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Ballyhale Piltown 0-0 CONC Rower Inistioge TBC

Sunday 8th Jul 2007
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge CONC 0-0 Slieverue TBC

Friday 3rd Aug 2007
Iverk Produce South J.A.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 0-11 0-10 Ballyhale Shamrocks John Minogue

Friday 10th Aug 2007
Iverk Produce South J.A.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 30 PM Tullogher Mullinavat 0-12 1-9 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Friday 24th Aug 2007
Iverk Produce South J.A.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final Replay 6 45 PM Thomastown Mullinavat 0-9 0-14 Rower Inistioge John Minogue

Sunday 23rd Sep 2007
Joe Coogan IHC 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 2 00 PM Mullinavat John Lockes 2-13 1-15 Rower Inistioge Patrick Dunphy

Saturday 13th Oct 2007
Joe Coogan IHC 07
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Relegation Final 3 00 PM Nowlan Park Rower Inistioge 1-17 1-12 Galmoy John Guinan

Tuesday 12th Feb 2008
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Mooncoin Mooncoin 3-7 0-9 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Saturday 8th Mar 2008
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 4 15 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 0-0 Kilmoganny John Minogue

Saturday 22nd Mar 2008
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 2 30 PM Thomastown Thomastown 2-14 1-2 Rower Inistioge Richard Dowling

Saturday 29th Mar 2008
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 5 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 2-12 2-8 Rower Inistioge Eamon Mansfield

Wednesday 2nd Apr 2008
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-10 0-10 Glenmore Máirtín Ó Caoillte

Friday 4th Apr 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-7 1-11 Ballyhale Shamrocks John Minogue

Saturday 5th Apr 2008
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-12 3-6 Rower Inistioge John Bennett

Friday 11th Apr 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM McGrath Park Bagenalstown Erins Own (Carlow) 3-3 1-7 Rower Inistioge Ollie O Neill

Sunday 13th Apr 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 00 AM Windgap Windgap 1-5 0-12 Rower Inistioge Willie Kearney

Friday 18th Apr 2008
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Slieverue Slieverue 1-9 1-9 Rower Inistioge Dominic Connolly

Saturday 19th Apr 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-15 1-12 Carrickshock John Bennett

Friday 25th Apr 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Ballinkillen Ballinkillen 0-13 1-12 Rower Inistioge Ollie O Neill

Saturday 26th Apr 2008
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-12 0-9 Carrigeen John Bennett
J. J. Kavanagh and Sons IFC 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Round 7 00 PM Slieverue Rower Inistioge 0-6 2-12 Piltown Gavin Quilty

Friday 2nd May 2008
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 30 PM Mooncoin Mooncoin 0-21 0-5 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Sunday 4th May 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-14 0-8 Mullinavat John Minogue

Sunday 11th May 2008
Joe Coogan IHL GrA 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Tullogher Rower Inistioge 1-10 1-9 Glenmore Jim Fitzgerald

Monday 12th May 2008
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-11 3-15 John Lockes John Minogue

Sunday 18th May 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-8 3-13 Carrickshock Máirtín Ó Caoillte

Saturday 24th May 2008
Iverk Produce South J.A.H.L.#
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Finals 7 30 PM Tullogher Ballyhale Shamrocks 1-11 0-6 Rower Inistioge John Bennett

Sunday 1st Jun 2008
Joe Coogan IHL GrA 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 30 PM Mullinavat Rower Inistioge 0-16 0-20 Thomastown Richard Dowling

Friday 13th Jun 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 8 00 PM Thomastown Rower Inistioge 2-6 2-18 Mullinavat John Minogue

Friday 20th Jun 2008
Joe Coogan IHL GrA 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM Thomastown John Lockes 0-6 2-22 Rower Inistioge John Bennett

Sunday 22nd Jun 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Thomastown Glenmore 0-12 0-10 Rower Inistioge John Minogue

Friday 27th Jun 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM Mullinavat Mooncoin 0-16 0-8 Rower Inistioge Thomas Duggan

Friday 11th Jul 2008
Joe Coogan IHL GrA 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 8 00 PM Mullinavat Rower Inistioge 1-9 3-17 Danesfort Dominic Connolly

Saturday 12th Jul 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge 2-13 4-20 Slieverue Richard Dowling

Friday 18th Jul 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 30 PM Ballyhale Rower Inistioge CONC 0-0 Carrickshock Paschal Connolly

Friday 25th Jul 2008
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Pairc na Ratha Carrigeen 0-0 CONC Rower Inistioge Andy Irish

Saturday 9th Aug 2008
Iverk Produce South J.A.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 6 00 PM Dunnamaggin Rower Inistioge 0-14 2-8 Windgap Willie Kearney

Sunday 17th Aug 2008
Joe Coogan IHL GrA 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 1 30 PM Bennettsbridge Conahy Shamrocks 1-13 0-16 Rower Inistioge Patrick Dunphy

Monday 18th Aug 2008
Iverk Produce South J.A.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final Replay 7 00 PM Mullinavat Rower Inistioge 1-13 0-8 Windgap Paschal Connolly

Sunday 24th Aug 2008
Iverk Produce South J.A.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 1 30 PM Thomastown Mullinavat 1-18 1-10 Rower Inistioge Podge Butler

Sunday 21st Sep 2008
Joe Coogan IHL 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield-Final 6 00 PM Palmerstown Rower Inistioge 2-9 1-14 Erins Own Paschal Connolly

Sunday 28th Sep 2008
Joe Coogan IHC 08
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter-Final 12 30 PM Mullinavat Mooncoin 1-13 1-12 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Saturday 21st Feb 2009
J.J. Kavanagh and Sons IFL Group A 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 3 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 1-8 Thomastown Gavin Quilty

Sunday 1st Mar 2009
J.J. Kavanagh and Sons IFL Group A 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-10 2-6 Kilmoganny John Bennett

Tuesday 17th Mar 2009
J.J. Kavanagh and Sons IFL Group A 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 00 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites 3-16 0-10 Rower Inistioge Shem Gibbons

Saturday 28th Mar 2009
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 5 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-16 1-9 Slieverue John Bennett

Sunday 5th Apr 2009
Iverk Produce South J.A.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 11 00 AM John Locke Park John Lockes 2-8 2-12 Rower Inistioge Willie Kearney
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 0-14 0-11 Rower Inistioge John Minogue

Wednesday 8th Apr 2009
Iverk Produce South J.A.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-20 2-5 Windgap Thomas Duggan

Friday 10th Apr 2009
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Carrigeen Carrigeen 0-6 2-11 Rower Inistioge Thomas Duggan

Saturday 11th Apr 2009
Iverk Produce South J.A.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 5 00 PM Hugginstown Carrickshock 0-14 2-15 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Tuesday 14th Apr 2009
J. J. Kavanagh and Sons IFC 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 7 00 PM Tom Walsh Park Rower Inistioge 0-6 3-7 Graignamanagh Shem Gibbons

Saturday 25th Apr 2009
Michael Lyng Motors IHL GrB 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Thomastown Graignamanagh 0-8 0-15 Rower Inistioge John Bennett

Thursday 30th Apr 2009
Country Style Foods South J.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-15 3-15 Mullinavat John Minogue

Friday 1st May 2009
Iverk Produce South J.A.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-12 1-11 Erins Own (Carlow) John Bennett

Friday 8th May 2009
Michael Lyng Motors IHL GrB 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 1-16 1-10 Conahy Shamrocks Paddy Neary

Monday 11th May 2009
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Finals 7 00 PM Tom Walsh Park Rower Inistioge 3-12 1-11 Ballinkillen John Minogue

Sunday 24th May 2009
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 4-8 1-14 Erins Own (Carlow) John Bennett

Thursday 28th May 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-14 3-7 Mooncoin John Minogue

Friday 29th May 2009
Michael Lyng Motors IHL GrB 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 1-13 0-12 Mullinavat John Bennett

Monday 1st Jun 2009
Iverk Produce South J.A.H.C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-12 1-9 Windgap John Minogue

Saturday 6th Jun 2009
Iverk Produce South J.A.H.C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-16 2-7 Thomastown John Bennett

Tuesday 9th Jun 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 45 PM Slieverue Slieverue 0-9 3-12 Rower Inistioge TBC

Friday 12th Jun 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-13 0-13 Graignamanagh John Minogue

Saturday 13th Jun 2009
Iverk Produce South J.A.H.C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 2-10 1-13 Rower Inistioge Willie Kearney

Friday 26th Jun 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 8 00 PM Mullinavat Mullinavat 0-12 2-13 Rower Inistioge TBC

Sunday 12th Jul 2009
Michael Lyng Motors IHL GrB 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 12 00 PM St. John's Park St Lachtain's 1-16 2-10 Rower Inistioge Paddy Neary

Friday 24th Jul 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Finals 7 30 PM Mullinavat Rower Inistioge 1-7 0-7 Mooncoin Thomas Duggan

Friday 31st Jul 2009
Iverk Produce South J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final 7 30 PM Ballyhale Rower Inistioge 0-6 2-10 Mullinavat Jim Fitzgerald

Saturday 8th Aug 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final 7 00 PM Mullinavat Carrickshock 0-11 0-13 Rower Inistioge TBC

Sunday 16th Aug 2009
Michael Lyng Motors IHL GrB 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 1 00 PM Thomastown Tullogher Rosbercon 1-11 2-16 Rower Inistioge Gerry Rafter

Saturday 22nd Aug 2009
Country Style Foods South J.B.H.L.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 5 15 PM Ballyhale Rower Inistioge 1-8 0-8 Graignamanagh Jim Fitzgerald

Sunday 30th Aug 2009
JJ Kavanagh and sons Junior B Hurling Championship 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 12 00 PM Nowlan Park St Martin's 1-15 0-12 Rower Inistioge Willie Kearney

Sunday 20th Sep 2009
Michael Lyng Motors IHL 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 1 00 PM Thomastown Danesfort 0-11 1-24 Rower Inistioge Paddy Neary

Saturday 3rd Oct 2009
Michael Lyng Motors IHC 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter-Final 3 15 PM Nowlan Park Rower Inistioge 1-15 0-10 Conahy Shamrocks Thomas Duggan

Saturday 10th Oct 2009
Michael Lyng Motors IHC 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final 2 00 PM Nowlan Park Dicksboro 0-20 2-10 Rower Inistioge Gerry Rafter

Saturday 13th Feb 2010
JJ Kavanagh and Sons U-21AHC 09
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
County Final 2 00 PM Thomastown Dicksboro 4-19 2-4 Rower Inistioge Eamon Mansfield

Sunday 14th Feb 2010
Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 9-12 1-0 John Lockes John Minogue

Sunday 21st Feb 2010
Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 11 30 AM Pairc na Ratha Glenmore 3-6 1-7 Rower Inistioge Richard Dowling

Saturday 27th Feb 2010
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-2 3-12 Blacks and Whites John Minogue

Sunday 28th Feb 2010
Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 11 00 AM The Rower Rower Inistioge 2-5 5-10 Thomastown Shem Gibbons

Saturday 13th Mar 2010
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (B) 4 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 2-10 0-2 Rower Inistioge Eamon Larkin

Tuesday 16th Mar 2010
Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 4-3 3-5 Rower Inistioge Shem Gibbons

Saturday 20th Mar 2010
Duggan Steel U16FC Roinn B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (F) 3 00 PM The Rower Rower Inistioge 3-6 2-4 Graigue Ballycallan John Minogue

Saturday 27th Mar 2010
Iverk Produce South JAHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 3 30 PM Mullinavat Mullinavat 0-15 0-14 Rower Inistioge Pascal Connolly

Sunday 4th Apr 2010
Country Style Foods South JBHL Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM Hugginstown Carrickshock 3-11 0-8 Rower Inistioge Maurice Flynn

Monday 5th Apr 2010
Duggan Steel U16FC 2009 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 Group B 12 00 PM Mooncoin Danesfort 0-0 CONC Rower Inistioge TBC
Round 3 Group B 1 00 PM Mooncoin Kilmoganny 0-0 CONC Rower Inistioge TBC
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-8 3-11 John Lockes TBC
Iverk Produce South JAHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 00 PM The Rower Rower Inistioge 3-13 1-8 Ballinkillen John Bennett

Friday 9th Apr 2010
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 15 PM Clara Clara 2-12 1-10 Rower Inistioge Eamon Larkin

Saturday 10th Apr 2010
Country Style Foods South JBHL Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 3-9 0-8 Carrigeen Gerry Rafter

Monday 12th Apr 2010
Duggan Steel Under-14HL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 5-10 1-9 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Wednesday 14th Apr 2010
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-0 CONC St Lachtain's John Bennett

Saturday 17th Apr 2010
Paddy Grace U14 Féile Tournament Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Clara James Stephens 1-13 1-3 Rower Inistioge Ciaran Prendergast
Round 2 1 00 PM Clara Glenmore 2-5 3-10 Rower Inistioge Ciaran Prendergast
Round 3 2 00 PM Clara Clara 0-6 1-9 Rower Inistioge Paddy Bowden

Sunday 18th Apr 2010
Paddy Grace U14 Féile A Tournament Final
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final 11 00 AM Palmerstown O`Loughlin Gaels 5-9 1-8 Rower Inistioge Podge Butler

Monday 19th Apr 2010
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 15 PM Kilmacow Kilmacow 4-17 1-5 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Thursday 22nd Apr 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Piltown Piltown 0-11 3-16 Rower Inistioge John Kennedy

Friday 23rd Apr 2010
Iverk Produce South JAHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Thomastown Thomastown 2-8 2-12 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 24th Apr 2010
Michael Lyng Motors IHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-12 1-17 Danesfort John Bennett

Sunday 25th Apr 2010
Country Style Foods South JBHL Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 2 00 PM Mullinavat Mullinavat 2-12 1-5 Rower Inistioge John Minogue

Monday 26th Apr 2010
Duggan Steel Under-14HL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 4-13 4-5 John Lockes Paul Long

Wednesday 28th Apr 2010
J. J. Kavanagh and Sons IFL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Thomastown Thomastown CONC 0-0 Rower Inistioge TBC

Saturday 1st May 2010
Country Style Foods South JBHL Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-8 0-16 Mooncoin John Minogue

Sunday 2nd May 2010
Iverk Produce South JAHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 1 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-11 1-11 Piltown John Minogue

Monday 3rd May 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 5-18 0-5 Mooncoin Raymond Byrne

Friday 7th May 2010
Iverk Produce South JAHL
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 1-11 2-6 Erins Own (Carlow) John Minogue

Saturday 8th May 2010
Duggan Steel Under-14HL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 11 00 AM Palmerstown Dicksboro 5-11 0-5 Rower Inistioge Killian Phelan

Sunday 9th May 2010
Michael Lyng Motors IHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 2-13 0-16 Conahy Shamrocks Sean Cleere

Monday 10th May 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 1-8 4-15 Rower Inistioge Thomas Duggan

Sunday 16th May 2010
Duggan Steel Under-14HL Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 11 30 AM The Rower Rower Inistioge 0-4 1-9 Thomastown Richard Dowling

Saturday 22nd May 2010
Joe Walsh Memorial Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rourd 7 30 PM Bennettsbridge Rower Inistioge CONC 0-0 Blacks and Whites Sean Brennan

Friday 28th May 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-12 2-5 John Lockes John Bennett

Sunday 30th May 2010
Michael Lyng Motors IHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Thomastown Graignamanagh 1-10 1-16 Rower Inistioge John Direen

Thursday 3rd Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-13 2-16 Ballyhale Shamrocks John Bennett

Saturday 5th Jun 2010
Country Style Foods South JBHCL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Slieverue Slieverue 0-0 CONC Rower Inistioge Dominic Connolly

Thursday 10th Jun 2010
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 1-7 1-13 Glenmore John Bennett

Friday 11th Jun 2010
Country Style Foods South JBHCL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM The Rower Rower Inistioge 3-11 2-15 Graignamanagh Raymond Byrne

Saturday 12th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-18 0-6 Windgap John Minogue

Sunday 13th Jun 2010
Duggan Steel Under-14 HL Roinn A Finals
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Semi Final 1 00 PM Danesfort Erins Own 2-12 1-9 Rower Inistioge Shem Gibbons

Thursday 17th Jun 2010
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 8 00 PM Hugginstown Carrickshock 2-20 0-12 Rower Inistioge Maurice Flynn

Friday 18th Jun 2010
Country Style Foods South JBHCL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 8 00 PM Kilmacow Kilmacow 0-0 CONC Rower Inistioge Paschal Connolly Rower Inistioge gave W/o

Saturday 19th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 30 PM Slieverue Mullinavat 1-14 2-10 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Thursday 24th Jun 2010
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites CONC 0-0 Rower Inistioge John Bennett

Friday 25th Jun 2010
Country Style Foods South JBHCL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-13 1-9 Carrickshock John Minogue

Monday 28th Jun 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 6-17 1-10 John Lockes Thomas Duggan

Thursday 1st Jul 2010
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-16 3-13 James Stephens Ollie O Neill

Wednesday 7th Jul 2010
South U12HL Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 7-5 1-4 Tullogher Rosbercon TBC

Thursday 8th Jul 2010
Duggan Steel Under-14 FC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final (B) 6 45 PM Inistioge Thomastown 5-5 0-3 Rower Inistioge Paul Long

Friday 9th Jul 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Finals
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr-Final (B) 7 30 PM Dr Tierney Park TBC 3-11 4-13 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 10th Jul 2010
Michael Lyng Motors IHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 2-8 2-10 Blacks and Whites John Direen

Tuesday 13th Jul 2010
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 5-12 3-20 Thomastown John Bennett

Wednesday 14th Jul 2010
South U12HL Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-5 2-4 Graignamanagh TBC
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Ballyhale Piltown 1-6 4-16 Rower Inistioge Paschal Connolly

Thursday 15th Jul 2010
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-12 4-6 St Lachtain's Shem Gibbons

Wednesday 21st Jul 2010
South U12HL Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 6-2 6-5 Rower Inistioge TBC
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-17 5-5 James Stephens John Bennett

Friday 23rd Jul 2010
Country Style Foods South JBHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Mullinavat Tullogher Rosbercon 1-16 2-12 Rower Inistioge Dominic Connolly

Sunday 25th Jul 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 1 30 PM Thomastown Rower Inistioge 0-15 1-8 Mullinavat John Minogue

Saturday 31st Jul 2010
Duggan Steel Under-16 HC Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (F) 3 00 PM Thomastown Rower Inistioge 4-11 2-9 Barrow Rangers John Minogue Report

Wednesday 4th Aug 2010
South U12HL Group A Finals
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final (B) 7 00 PM Slieverue Slieverue 0-17 1-1 Rower Inistioge TBC

Saturday 7th Aug 2010
Duggan Steel Under-16 HC Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr-Final (H) 3 00 PM Thomastown Danesfort 2-5 6-20 Rower Inistioge John Minogue

Wednesday 11th Aug 2010
Kilkenny Honda Centre MHC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (B) 7 00 PM Thomastown O`Loughlin Gaels 4-10 4-7 Rower Inistioge Dominic Connolly

Saturday 14th Aug 2010
Duggan Steel Under-14 HC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (A) 3 00 PM Ballyhale Rower Inistioge 4-8 3-10 Dicksboro Michael O Sullivan

Sunday 15th Aug 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 30 PM Mullinavat Rower Inistioge 0-12 0-15 Carrickshock Jim Fitzgerald Report

Monday 16th Aug 2010
Duggan Steel Under-16 HC Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final (M) 6 45 PM Thomastown TBC 0-9 2-12 Rower Inistioge John Bennett

Tuesday 17th Aug 2010
Michael Lyng Motors IHL Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 45 PM Thomastown Dicksboro 2-13 1-18 Rower Inistioge Gavin Quilty

Saturday 21st Aug 2010
South U12HL Group A Finals
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final B 12 15 PM Nowlan Park Mooncoin 0-0 0-0 Rower Inistioge TBC

Friday 3rd Sep 2010
Duggan Steel Under-14 HC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr-Final (D) 6 45 PM Tullogher Rower Inistioge 2-17 3-13 Glenmore John Bennett

Sunday 12th Sep 2010
Duggan Steel Under-16 HC Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
County Final 12 30 PM Nowlan Park Rower Inistioge 4-9 1-9 Graigue Ballycallan Julian O Dwyer

Sunday 19th Sep 2010
Michael Lyng Motors IH Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 1 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-17 0-11 Glenmore John Bennett Linesmen: Martin & Gavin Quilty
Duggan Steel Under-14 HC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final (G) 5 00 PM Bennettsbridge O`Loughlin Gaels 5-15 0-2 Rower Inistioge Killian Phelan

Sunday 26th Sep 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Finals
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final (Extra-Time) 12 00 PM Thomastown Rower Inistioge 2-14 0-7 Graigue Ballycallan Ollie O Neill
Michael Lyng Motors IH Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 2 00 PM Thomastown Mullinavat 0-17 0-14 Rower Inistioge Denis O Sullivan Lines Men: John Minogue & Eoin Hayes

Saturday 2nd Oct 2010
Duggan Steel Under-16 HL Roinn B Finals
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
League Final (Extra-Time) 1 30 PM Bennettsbridge St. Patrick's 0-8 3-9 Rower Inistioge Dominic Connolly

Saturday 9th Oct 2010
J. J, Kavanagh and Sons IFC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter-Final 2 30 PM Mullinavat Rower Inistioge 0-7 1-9 Danesfort Thomas Duggan

Saturday 16th Oct 2010
Michael Meaney U14 Country Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
2009 Final 1 00 PM Thomastown Rower Inistioge 3-12 2-9 St Lachtain's John Kennedy

Saturday 23rd Oct 2010
J. J. Kavanagh and Sons South U21 AHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final (A) 3 00 PM Tullogher Mullinavat 0-15 0-12 Rower Inistioge John Bennett

Sunday 14th Nov 2010
Michael Meaney U14 Country Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd 11 00 AM Clara Clara 2-8 2-7 Rower Inistioge Podge Butler

Thursday 24th Feb 2011
Duggan Steel U16FC Roinn B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final A 6 00 PM Inistioge Rower Inistioge 6-9 1-6 Piltown Gavin Quilty

Sunday 27th Feb 2011
Duggan Steel Under-14 FLC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge CONC 0-0 Thomastown Sean Cleere

Saturday 5th Mar 2011
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-6 1-5 St. Patrick's Maurice Flynn

Sunday 6th Mar 2011
Kilkenny Citroen Centre Minor Football Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (A) 10 45 AM Inistioge Rower Inistioge 4-8 2-12 O`Loughlin Gaels Raymond Byrne

Sunday 13th Mar 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-12 2-6 St Lachtain's Dominic Connolly

Monday 14th Mar 2011
Duggan Steel Under-14 FLC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 00 PM Palmerstown Dicksboro 0-0 0-0 Rower Inistioge Paddy Bowden

Sunday 20th Mar 2011
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 2-7 3-17 St Lachtain's John Bennett

Saturday 26th Mar 2011
Kilkenny Citroen Centre Minor Football Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr-Final (D) 1 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Kilmacow Raymond Byrne
Duggan Steel Under-14 FLC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 2 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 0-0 CONC Rower Inistioge TBC

Sunday 27th Mar 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 5 45 PM Mullinavat Mullinavat 2-21 2-8 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Monday 28th Mar 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 00 PM Palmerstown Dicksboro 2-13 1-6 Rower Inistioge Sean Brennan

Thursday 31st Mar 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-5 3-10 James Stephens Richard Dowling

Friday 1st Apr 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 30 PM Windgap Windgap 2-8 4-6 Rower Inistioge Willie Kearney

Saturday 2nd Apr 2011
Duggan Steel Under-14 FLC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 4 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-8 2-11 James Stephens John Bennett

Wednesday 6th Apr 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 6 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 2-8 7-15 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Saturday 9th Apr 2011
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 1 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh CONC 0-0 Rower Inistioge Ollie O Neill
Duggan Steel Under-14 FLC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 5 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 0-0 CONC Rower Inistioge Sean Brennan

Saturday 16th Apr 2011
Paddy Grace Feile Under-14 Hurling Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 10 30 AM Mooncoin Danesfort 1-4 2-4 Rower Inistioge Maurice Flynn
Round 2 11 30 AM Mooncoin Rower Inistioge 3-16 3-6 Mooncoin Peter Kenny
Round 3 12 30 PM Mooncoin John Lockes 3-14 0-0 Rower Inistioge Maurice Flynn

Monday 18th Apr 2011
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 1-15 0-11 Rower Inistioge Thomas Duggan
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-11 2-11 Piltown John Direen

Thursday 21st Apr 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 30 PM Canon Kearns Park Erins Own 2-12 2-10 Rower Inistioge Peter Burke
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-18 1-19 Rower Inistioge John Bennett

Friday 22nd Apr 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Ballinkillen John Minogue

Sunday 24th Apr 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 00 PM Bennettsbridge Conahy Shamrocks 0-11 1-14 Rower Inistioge John Guinan

Tuesday 26th Apr 2011
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-13 1-22 Dicksboro John Bennett

Thursday 28th Apr 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-16 2-8 Mooncoin John Bennett

Friday 29th Apr 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-11 3-13 Ballyhale Shamrocks John Minogue

Saturday 30th Apr 2011
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 1-14 0-7 Rower Inistioge Pat Hayes
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-5 1-4 Glenmore Paul Whelan

Wednesday 4th May 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-13 0-4 Mooncoin Eoin Hayes

Thursday 5th May 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Piltown Piltown 1-8 4-19 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Saturday 7th May 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-9 0-10 Slieverue John Bennett

Sunday 8th May 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 4 30 PM Clara Rower Inistioge 1-14 2-13 St Lachtain's Eugene Ryan

Tuesday 10th May 2011
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 4-16 0-4 Rower Inistioge Peter Burke

Saturday 14th May 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 00 PM Clara Clara 0-6 2-16 Rower Inistioge Ollie O Neill
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-5 2-8 Blacks and Whites John Bennett

Sunday 15th May 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Mullinavat Rower Inistioge 3-11 3-13 Kilmacow Paschal Connolly

Monday 23rd May 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-7 4-11 O`Loughlin Gaels Gavin Quilty

Friday 27th May 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 1-10 2-7 Glenmore Gavin Quilty

Sunday 29th May 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 00 PM Thomastown Tullogher Rosbercon 1-9 1-14 Rower Inistioge Shem Gibbons

Friday 3rd Jun 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM John Locke Park John Lockes 7-16 0-4 Rower Inistioge Michael O Sullivan

Saturday 4th Jun 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Piltown Piltown 1-9 3-14 Rower Inistioge Maurice Flynn

Sunday 12th Jun 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Hugginstown Carrickshock 2-11 3-8 Rower Inistioge Gavin Quilty

Monday 13th Jun 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Gr 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 1-12 2-16 Rower Inistioge Richard Dowling

Wednesday 15th Jun 2011
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Danesfort Danesfort 1-6 1-11 Rower Inistioge Ollie O Neill

Friday 17th Jun 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-18 2-13 Tullogher Rosbercon Michael O Sullivan

Sunday 19th Jun 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Gr 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-11 0-11 Carrickshock John Minogue

Monday 20th Jun 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 00 PM Palmerstown Dicksboro 10-16 2-3 Rower Inistioge Peter Burke

Sunday 26th Jun 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Gr 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Inistioge Mooncoin 5-8 2-14 Rower Inistioge Eoin Hayes

Friday 1st Jul 2011
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Gr 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 2-12 Carrigeen John Bennett

Saturday 2nd Jul 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 5 30 PM Ballyhale Carrickshock 0-18 1-13 Rower Inistioge Raymond Byrne

Monday 4th Jul 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 00 PM Larchfield James Stephens 7-21 0-5 Rower Inistioge John Direen

Tuesday 5th Jul 2011
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 4-8 1-17 Barrow Rangers John Minogue

Thursday 7th Jul 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn A 2011
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 5-16 1-8 Thomastown Ollie O Neill

Saturday 9th Jul 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 2 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 1-11 2-14 Rower Inistioge Shem Gibbons

Sunday 10th Jul 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 2 00 PM Thomastown John Lockes 1-10 2-15 Rower Inistioge Patrick Dunphy

Friday 15th Jul 2011
Country Style South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Round [B] 7 30 PM Thomastown Graignamanagh 2-11 3-12 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

Thursday 21st Jul 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Tullogher Ballyhale Shamrocks 0-16 0-17 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Sunday 24th Jul 2011
Country Style South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 00 PM Tullogher Glenmore 2-21 0-5 Rower Inistioge Thomas Duggan Extra Time

Tuesday 26th Jul 2011
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 6 30 PM Urlingford Emeralds 3-18 1-10 Rower Inistioge Podge Butler

Friday 29th Jul 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Ballyhale Piltown 1-15 2-13 Rower Inistioge Julian O Dwyer Extra Time

Monday 8th Aug 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr-Final (D) 7 00 PM Tom Walsh Park Rower Inistioge 0-11 0-14 James Stephens Eoin Hayes Extra Time

Saturday 13th Aug 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 00 PM Dr Tierney Park Young Irelands 2-8 1-15 Rower Inistioge John Bennett

Monday 15th Aug 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Semi-Final (G) 7 00 PM Slieverue Rower Inistioge 1-20 0-7 Mooncoin Peter Kenny Extra Time

Thursday 18th Aug 2011
Kilkenny Citroen Centre Minor Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prem Rd (D) 6 30 PM Thomastown Rower Inistioge 1-11 2-19 Barrow Rangers Sean Cleere Extra Time

Friday 19th Aug 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Round 7 00 PM Tom Walsh Park Rower Inistioge 1-9 1-1 Clara John Direen Extra Time

Saturday 20th Aug 2011
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 30 PM Tullogher Thomastown 2-9 2-12 Rower Inistioge John Direen Extra Time

Sunday 28th Aug 2011
J.J. Kavanagh and Sons County Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 12 00 PM Bennettsbridge Tullaroan 1-13 0-13 Rower Inistioge Richard Dowling

Friday 2nd Sep 2011
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 6 45 PM Ballyhale O`Loughlin Gaels 2-9 1-15 Rower Inistioge Jim Fitzgerald Extra Time

Tuesday 6th Sep 2011
Kilkenny Citroen Centre Minor Football Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final (H) 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-4 5-8 James Stephens Raymond Byrne Extra Time

Friday 9th Sep 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr-Final (B) 6 00 PM Rower Inistioge 0-3 3-16 John Lockes Peter Kenny

Saturday 17th Sep 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Nowlan Park Danesfort 1-14 2-16 Rower Inistioge Paddy Neary Extra Time Linesmen: Jim Fitzgerald & Peter Kenny

Monday 19th Sep 2011
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Semi-Final 6 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-3 6-9 Glenmore John Bennett Extra-Time

Sunday 25th Sep 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 1 30 PM Thomastown Rower Inistioge 2-13 1-12 Mullinavat Denis O Sullivan Linesmen: Maurice Flynn & Eoin Hayes

Saturday 1st Oct 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 30 PM Nowlan Park St Lachtain's 0-13 0-15 Rower Inistioge Paddy Neary Linesmen: Sean Cleere & Paddy Bowden

Sunday 16th Oct 2011
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
County Final 3 30 PM Nowlan Park Danesfort 2-11 0-11 Rower Inistioge Gavin Quilty Linesmen: Denis O'Sullivan, Ray Byrne 4th Official: Jim Fitzgerald

Friday 21st Oct 2011
Duggan Steel Under-16 F.C.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Mooncoin Mooncoin 5-1 9-4 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Monday 31st Oct 2011
Duggan Steel Under-16 F.C.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 3-8 2-6 Glenmore Máirtín Ó Caoillte

Saturday 5th Nov 2011
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [C] 2 00 PM Slieverue Thomastown 0-11 0-14 Rower Inistioge Jim Fitzgerald Extra Time

Saturday 12th Nov 2011
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Slieverue Mullinavat 0-8 0-10 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Wednesday 16th Nov 2011
Duggan Steel U16FC Roinn B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 9-5 2-1 St Martin's Gavin Quilty

Sunday 20th Nov 2011
Duggan Steel Under-16 F.C.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 11 00 AM Larchfield James Stephens 1-5 1-15 Rower Inistioge Shem Gibbons
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 2 00 PM Thomastown Rower Inistioge 3-9 2-8 Danesfort Thomas Duggan Extra Time

Sunday 27th Nov 2011
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Slieverue Rower Inistioge 0-8 1-9 Mooncoin Gavin Quilty Extra Time

Monday 28th Nov 2011
Duggan Steel Under-16 F.C.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Palmerstown Dicksboro 2-5 1-5 Rower Inistioge Eugene Ryan

Friday 2nd Dec 2011
J. J. Kavanagh and Sons Under-21 Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 2 00 PM Thomastown Thomastown 0-0 CONC Rower Inistioge John Kennedy Extra Time

Saturday 10th Dec 2011
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 30 PM Bennettsbridge Conahy Shamrocks 0-9 1-5 Rower Inistioge Paddy Neary Extra Time

Sunday 11th Dec 2011
Duggan Steel Under-16 F.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
County Final 11 30 AM Clara Rower Inistioge 1-5 2-6 Dicksboro Shem Gibbons

Saturday 17th Dec 2011
Duggan Steel U16FC Roinn B 2010
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
County Final 12 30 PM Clara Rower Inistioge 5-6 2-10 Conahy Shamrocks Julian O Dwyer Extra Time

Sunday 22nd Jan 2012
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 00 AM Pairc na Ratha Glenmore 2-7 1-6 Rower Inistioge Gavin Quilty
Round 4 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Ballyhale Shamrocks TBC

Sunday 29th Jan 2012
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 00 PM Piltown Piltown 0-11 2-7 Rower Inistioge Paschal Connolly

Sunday 5th Feb 2012
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 1-5 2-3 Glenmore Shem Gibbons
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-6 2-4 TBC Paul Whelan

Saturday 11th Feb 2012
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM Bennettsbridge Bennettsbridge CONC 0-0 Rower Inistioge TBC

Saturday 18th Feb 2012
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 4 15 PM Inistioge Rower Inistioge 1-6 3-4 Blacks and Whites Eoin Hayes

Sunday 19th Feb 2012
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 1-0 6-9 Piltown Eoin Hayes

Monday 20th Feb 2012
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Bennettsbridge James Stephens 4-2 1-7 Rower Inistioge John Minogue

Sunday 4th Mar 2012
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 11 30 AM Paulstown Barrow Rangers 2-0 1-6 Rower Inistioge Sean Brennan

Sunday 11th Mar 2012
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 11 00 AM Canon Kearns Park Erins Own CONC 0-0 Rower Inistioge Peter Holland
Round 6 5 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-8 1-6 Kilmacow Jack Langton

Monday 19th Mar 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 30 PM Urlingford Emeralds 1-15 4-13 Rower Inistioge Gay Rafter

Saturday 24th Mar 2012
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 0-7 2-10 Rower Inistioge Dominic Connolly

Sunday 25th Mar 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 1 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-8 2-12 Kilmacow Eddie Crowley

Friday 30th Mar 2012
Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round [D] 6 30 PM Lisdowney Lisdowney 7-12 0-3 Rower Inistioge Sean Brennan [Extra Time]

Saturday 31st Mar 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 00 PM Mooncoin Mooncoin 5-6 2-18 Rower Inistioge Paschal Connolly Report

Sunday 1st Apr 2012
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 5 30 PM Danesfort Danesfort 0-0 CONC Rower Inistioge John Kennedy

Monday 2nd Apr 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-16 0-16 Graigue Ballycallan John Bennett

Wednesday 4th Apr 2012
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Clara Clara 1-11 0-5 Rower Inistioge Paul Hunston

Friday 6th Apr 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 2-14 3-12 Rower Inistioge Paddy Bowden

Monday 9th Apr 2012
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 1 00 PM Thomastown Thomastown 0-10 0-11 Rower Inistioge Thomas Duggan

Saturday 14th Apr 2012
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round [B] 7 00 PM Clara Rower Inistioge 1-5 1-7 St. Patrick's Pat Hayes Loser Relegated

Sunday 15th Apr 2012
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-20 1-5 Piltown Thomas Duggan Report

Monday 16th Apr 2012
Duggan Steel Under 16 F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 3-4 3-11 Rower Inistioge Sean Brennan

Thursday 19th Apr 2012
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-8 4-25 James Stephens Ollie O Neill

Friday 20th Apr 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-15 4-9 Carrickshock John Minogue

Monday 23rd Apr 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Larchfield James Stephens 2-14 0-10 Rower Inistioge Paschal Connolly

Tuesday 24th Apr 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Canon Kearns Park Erins Own 6-6 2-7 Rower Inistioge Eamon Mansfield

Thursday 26th Apr 2012
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 1-7 2-9 Rower Inistioge Paddy Bowden

Sunday 29th Apr 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-11 1-14 Clara Denis O Sullivan Report

Thursday 3rd May 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Carrigeen Carrigeen 1-17 2-13 Rower Inistioge Willie Kearney
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-10 3-14 O`Loughlin Gaels John Mc Cormack

Monday 7th May 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-15 1-7 Ballyhale Shamrocks John Bennett

Thursday 10th May 2012
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Erins Own (Carlow) Thomas Duggan

Sunday 13th May 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Ballyhale Rower Inistioge 1-12 0-11 John Lockes John Kennedy

Monday 14th May 2012
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 15 PM Callan CBS John Lockes 1-11 3-8 Rower Inistioge John Kennedy

Saturday 19th May 2012
Paddy Grace Under-14 Feile Tournament Group 4
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 10 00 AM Mooncoin Piltown 3-5 4-6 Rower Inistioge Raymond Byrne
Round 2 11 00 AM Mooncoin Rower Inistioge 2-7 2-3 Glenmore Peter Kenny
Round 3 12 00 PM Mooncoin Rower Inistioge 0-1 6-9 Graigue Ballycallan Raymond Byrne
Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Slieverue Rower Inistioge 1-12 2-9 Glenmore John Kennedy

Wednesday 23rd May 2012
Iverk Produce South Junior A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 0-15 0-20 Ballinkillen John Kennedy AET Report

Monday 28th May 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 10-11 2-2 Emeralds Máirtín Ó Caoillte

Thursday 31st May 2012
Michael Lyng Motors Aylward Cup League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Mooncoin Mooncoin 3-14 1-10 Rower Inistioge Thomas Duggan

Friday 1st Jun 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Coon St Martin's U17 B 3-3 2-13 Rower Inistioge Ger O Grady

Saturday 2nd Jun 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 00 PM Thomastown Graignamanagh 1-13 2-15 Rower Inistioge John Minogue

Sunday 10th Jun 2012
Michael Lyng Motors Aylward Cup League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 5 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 0-19 1-15 Rower Inistioge John Bennett

Wednesday 13th Jun 2012
Michael Lyng Motors Aylward Cup League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Larchfield James Stephens 2-10 2-10 Rower Inistioge Ollie O Neill

Sunday 17th Jun 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 1 00 PM Inistioge Rower Inistioge 4-24 1-12 Carrigeen John Minogue

Monday 18th Jun 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 00 PM Piltown Piltown 5-5 2-8 Rower Inistioge Dominic Connolly

Thursday 21st Jun 2012
Michael Lyng Motors Aylward Cup League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 0-11 0-14 Rower Inistioge John Bennett

Friday 22nd Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Hugginstown Carrickshock 1-7 1-8 Rower Inistioge Michael O Sullivan
Duggan Steel Under 16 F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 0-0 0-0 Rower Inistioge Paddy Neary

Sunday 24th Jun 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 1 00 PM Mullinavat Mullinavat 4-4 5-17 Rower Inistioge Michael O Sullivan

Monday 25th Jun 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-4 3-10 Barrow Rangers Máirtín Ó Caoillte

Wednesday 27th Jun 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 0-11 1-16 Kilmacow John Kennedy Linesmen: Pascal Connolly, Eoin Hayes Report
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 4-6 3-7 Tullogher Rosbercon John Minogue

Thursday 28th Jun 2012
Michael Lyng Motors Aylward Cup League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 8 00 PM Tullogher Rower Inistioge 1-16 0-4 Tullogher Rosbercon Eoin Hayes

Saturday 30th Jun 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Hugginstown Carrickshock 1-12 0-8 Rower Inistioge John Minogue

Monday 2nd Jul 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 8 7 30 PM Lisdowney Lisdowney 7-13 6-5 Rower Inistioge Eugene Ryan

Monday 9th Jul 2012
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 9 7 00 PM Mooncoin Rower Inistioge 1-2 6-12 Mooncoin John Minogue

Tuesday 10th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Thomastown Thomastown 0-13 1-16 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 14th Jul 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Pairc na Ratha Mooncoin 0-11 2-17 Rower Inistioge Raymond Byrne

Monday 16th Jul 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 6 45 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 0-11 2-9 Rower Inistioge John Minogue

Saturday 21st Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-19 0-10 Glenmore John Bennett

Sunday 22nd Jul 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM John Locke Park John Lockes 2-11 2-12 Rower Inistioge Patrick Dunphy

Thursday 26th Jul 2012
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-22 3-9 Erins Own Eoin Hayes

Friday 27th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Slieverue Rower Inistioge 1-19 1-10 Tullogher Rosbercon Gavin Quilty Extra Time

Thursday 2nd Aug 2012
Duggan Steel Under 16 H.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Preliminary Round [A] 7 00 PM Larchfield Rower Inistioge 3-15 1-7 Erins Own Peter Burke Extra Time

Saturday 4th Aug 2012
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 00 PM Thomastown Windgap 3-16 0-11 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Monday 6th Aug 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Thomastown Dicksboro --- --- Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

Thursday 9th Aug 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Dr Tierney Park Ballyhale Shamrocks 1-6 2-16 Rower Inistioge TBC Extra Time

Saturday 11th Aug 2012
Duggan Steel Under 16 H.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [F] 5 00 PM Pairc na Ratha Slieverue 1-9 1-15 Rower Inistioge Raymond Byrne Extra Time

Tuesday 14th Aug 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Preliminary Round [A] 7 00 PM Thomastown Bennettsbridge 2-14 3-19 Rower Inistioge John Kennedy Extra Time

Saturday 18th Aug 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 0-14 1-14 St Lachtain's Eamon Larkin Extra Time

Monday 20th Aug 2012
Duggan Steel Under 14 H.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Round {E} 6 30 PM Hugginstown Graigue Ballycallan 4-11 1-7 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte Extra Time

Sunday 26th Aug 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 00 PM Pairc na Ratha Mullinavat 3-17 0-6 Rower Inistioge Richard Dowling Extra Time

Saturday 8th Sep 2012
Duggan Steel Under 16 H.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 12 30 PM Thomastown O`Loughlin Gaels 1-8 0-12 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Sunday 16th Sep 2012
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [G] 12 00 PM Thomastown James Stephens 2-10 2-3 Rower Inistioge Sean Cleere Extra Time
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter final 5 00 PM Danesfort St Lachtain's 3-11 2-5 Rower Inistioge Ollie O Neill Extra Time

Saturday 22nd Sep 2012
Duggan Steel Under 16 H.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 1 30 PM Thomastown Rower Inistioge 2-9 2-28 James Stephens Eugene Ryan

Sunday 7th Oct 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 2 00 PM Tullogher Mullinavat 0-9 0-14 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 13th Oct 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 2 00 PM Bennettsbridge St. Patrick's 2-10 2-11 Rower Inistioge Eddie Crowley Extra Time

Saturday 20th Oct 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 2 00 PM Thomastown Rower Inistioge 1-16 1-12 Young Irelands Paddy Neary Linesmen: Eoin Hayes, John McCormack

Saturday 3rd Nov 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 45 PM Nowlan Park Rower Inistioge 0-16 0-16 St. Patrick's Eugene Ryan

Sunday 11th Nov 2012
Michael Lyng Motors Intermediate H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final Replay 12 30 PM Nowlan Park Rower Inistioge 0-14 2-11 St. Patrick's John Kennedy Extra Time

Saturday 17th Nov 2012
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [D] 2 00 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge 1-15 1-17 Mullinavat Raymond Byrne Extra Time

Saturday 24th Nov 2012
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Mullinavat Ballyhale Shamrocks CONC 0-0 Rower Inistioge Thomas Duggan Extra Time

Saturday 8th Dec 2012
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round TBC Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Barrow Rangers TBC
Duggan Steel Under 16 F.C Roinn A [2012]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round [B] 12 00 PM Palmerstown Dicksboro 4-8 0-9 Rower Inistioge John Mc Cormack Extra Time
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 5-10 1-15 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Saturday 15th Dec 2012
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 11 30 AM Larchfield James Stephens 0-0 CONC Rower Inistioge Ger O Grady Extra Time
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 4-11 2-15 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte Extra Time

Sunday 3rd Feb 2013
J. J. Kavanagh and Sons J.F.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 00 AM Moneenroe Railyard GFC 2-7 2-5 Rower Inistioge Ger O Grady

Saturday 9th Feb 2013
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 2 00 PM Thomastown Thomastown CONC 0-0 Rower Inistioge TBC
J. J. Kavanagh and Sons J.F.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 00 PM Carrigeen Carrigeen 0-5 2-6 Rower Inistioge John Bennett

Sunday 10th Feb 2013
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 1 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 0-0 CONC Rower Inistioge Eddie Crowley

Sunday 17th Feb 2013
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 2-5 11-6 Piltown John Minogue
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 0-5 3-7 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte
J. J. Kavanagh and Sons J.F.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 00 PM Muckalee Muckalee 0-0 CONC Rower Inistioge James Barry

Friday 1st Mar 2013
J. J. Kavanagh and Sons J.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 8 00 PM Bennettsbridge Graigue Ballycallan 0-9 2-6 Rower Inistioge Eoin Hayes

Saturday 16th Mar 2013
J. J. Kavanagh and Sons J.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 3 00 PM Gowran Rower Inistioge 1-8 1-8 Railyard GFC Richard Dowling

Tuesday 26th Mar 2013
Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Round [A] 5 45 PM The Rower Rower Inistioge 3-2 4-2 Mooncoin John Minogue Extra Time

Friday 29th Mar 2013
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 5 00 PM Thomastown Rower Inistioge 1-17 1-9 Thomastown Peter Burke
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [B] 5 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-0 0-0 John Lockes Dominic Connolly Extra Time

Monday 1st Apr 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-14 1-7 Bennettsbridge John Direen

Tuesday 2nd Apr 2013
J. J. Kavanagh and Sons J.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final Replay 6 30 PM Palmerstown Rower Inistioge 3-7 0-6 Railyard GFC Maurice Flynn Extra Time

Friday 5th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 0-8 3-11 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Monday 8th Apr 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 5-12 3-10 Thomastown Raymond Byrne

Friday 12th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-10 5-16 O`Loughlin Gaels John Bennett

Saturday 13th Apr 2013
Country Style Foods South J.B.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 4-3 Windgap John Minogue

Sunday 14th Apr 2013
J. J. Kavanagh and Sons J.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Nowlan Park Young Irelands 0-8 1-7 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Friday 19th Apr 2013
Country Style Foods South J.B.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 15 PM Mooncoin Mooncoin 4-20 3-11 Rower Inistioge Raymond Byrne

Monday 22nd Apr 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 15 PM Tullaroan Tullaroan 2-10 4-13 Rower Inistioge John Guinan

Saturday 27th Apr 2013
Paddy Grace Under-14 Hurling Feile Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 00 AM Tom Ryall Park Rower Inistioge 1-8 2-11 Danesfort Pat Hayes
Round 2 12 00 PM Tom Ryall Park Dunnamaggin 1-5 0-4 Rower Inistioge Pat Hayes
Round 3 1 00 PM Tom Ryall Park Rower Inistioge 5-6 5-4 TBC Pat Hayes

Sunday 28th Apr 2013
Michael Lyng Motors I.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 00 PM Gowran Rower Inistioge 1-21 2-10 St Lachtain's John Bennett

Monday 6th May 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-11 2-8 Emeralds Máirtín Ó Caoillte
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-13 1-12 Kilmacow John Bennett

Tuesday 7th May 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 1-12 0-16 Rower Inistioge Pat Hayes

Saturday 11th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 4 00 PM Mooncoin Mooncoin 4-20 1-5 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Sunday 12th May 2013
Michael Lyng Motors I.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 2 00 PM Pairc na Ratha Mullinavat 0-7 1-10 Rower Inistioge Maurice Flynn

Monday 13th May 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 15 PM Mooncoin Mooncoin 4-20 0-7 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Tuesday 14th May 2013
Country Style Foods South J.B.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 1-9 Slieverue John Bennett

Friday 17th May 2013
Country Style Foods South J.B.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Carrigeen Carrigeen 1-12 2-17 Rower Inistioge Paschal Connolly

Saturday 18th May 2013
Michael Lyng Motors I.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-19 1-9 Tullogher Rosbercon Richard Dowling

Sunday 19th May 2013
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 0-13 2-12 Rower Inistioge Willie Kearney

Monday 20th May 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 4-10 St Lachtain's Gavin Quilty

Thursday 23rd May 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Danesfort Danesfort 3-10 3-6 Rower Inistioge Sean Brennan

Saturday 25th May 2013
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 30 PM McGrath Park Bagenalstown Erins Own (Carlow) 3-9 2-10 Rower Inistioge John Direen

Thursday 30th May 2013
Country Style Foods South J.B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Piltown Piltown 1-11 1-14 Rower Inistioge Dominic Connolly Extra Time

Friday 31st May 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 4-14 2-4 St Martin's Dominic Connolly
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-16 2-7 Glenmore Gavin Quilty Extra Time

Friday 7th Jun 2013
Country Style Foods South J.B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 30 PM Thomastown John Lockes 0-11 3-11 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

Friday 14th Jun 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Lisdowney Lisdowney 6-13 4-6 Rower Inistioge Gay Rafter

Saturday 15th Jun 2013
Iverk Produce South J.A.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 00 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 2-13 0-13 Ballinkillen John Bennett Extra Time

Tuesday 18th Jun 2013
St. Canice's Credit Union Byrne Cup H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-20 2-16 Ballyhale Shamrocks Sean Cleere

Friday 21st Jun 2013
Iverk Produce South J.A.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 1-10 1-13 Rower Inistioge Gavin Quilty

Tuesday 25th Jun 2013
St. Canice's Credit Union Byrne Cup H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 1-14 1-23 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Friday 28th Jun 2013
Country Style Foods South J.B.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-11 0-16 Windgap Ollie O Neill

Sunday 30th Jun 2013
Iverk Produce South J.A.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 1 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-21 1-7 Kilmacow John Minogue

Tuesday 2nd Jul 2013
St. Canice's Credit Union Byrne Cup H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Clara Clara 3-19 0-7 Rower Inistioge Eamon Larkin

Friday 5th Jul 2013
Country Style Foods South J.B.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Piltown Piltown 1-13 3-11 Rower Inistioge Paul Whelan

Sunday 7th Jul 2013
Iverk Produce South J.A.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Hugginstown Carrickshock 2-12 2-16 Rower Inistioge John Bennett

Monday 8th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 8 4 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Barrow Rangers TBC

Sunday 14th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 9 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 4-15 Ballyhale Shamrocks John Bennett

Monday 15th Jul 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Palmerstown Dicksboro 1-15 1-13 Rower Inistioge Paddy Bowden
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Callan CBS John Lockes CONC 0-0 Rower Inistioge TBC

Tuesday 16th Jul 2013
St. Canice's Credit Union Byrne Cup H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-19 2-8 Dunnamaggin John Bennett

Friday 19th Jul 2013
Country Style Foods South J.B.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 8 00 PM The Rower Rower Inistioge 3-11 5-23 Mooncoin Thomas Duggan

Saturday 20th Jul 2013
Iverk Produce South J.A.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-15 3-12 Tullogher Rosbercon John Minogue

Tuesday 30th Jul 2013
Iverk Produce South J.A.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 0-11 3-22 Rower Inistioge Richard Dowling

Thursday 1st Aug 2013
Country Style Foods South J.B.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 2-7 3-8 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 3rd Aug 2013
Iverk Produce South J.A.H.C. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 5 00 PM Inistioge Rower Inistioge 6-18 0-6 Thomastown John Bennett

Tuesday 6th Aug 2013
St. Canice's Credit Union Byrne Cup H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 8 00 PM Ballyragget St. Patrick's 1-16 1-14 Rower Inistioge Ger O Grady

Tuesday 13th Aug 2013
Duggan Steel Under-16 H.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
[F] Q/Final 7 00 PM Thomastown John Lockes 2-16 1-7 Rower Inistioge Eoin Hayes Extra Time

Sunday 18th Aug 2013
Iverk Produce South J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 5 00 PM Thomastown Rower Inistioge 1-19 4-9 Carrickshock Eoin Hayes Extra Time
Country Style Foods South J.B.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 6 45 PM Thomastown Rower Inistioge 1-10 2-17 John Lockes Michael O Sullivan Extra Time

Monday 19th Aug 2013
Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
[E] Rd 1 6 30 PM Pairc na Ratha Slieverue 2-9 9-19 Rower Inistioge Raymond Byrne Extra Time

Wednesday 21st Aug 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 6 45 PM The Rower Rower Inistioge 0-12 6-27 James Stephens Máirtín Ó Caoillte

Sunday 25th Aug 2013
Michael Lyng Motors I.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 3 00 PM Tullogher Glenmore 1-17 2-13 Rower Inistioge John Bennett

Tuesday 27th Aug 2013
Iverk Produce South J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 45 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 4-10 1-10 Rower Inistioge Eoin Hayes Extra Time

Sunday 8th Sep 2013
Michael Lyng Motors I.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 12 00 PM Jenkinstown Rower Inistioge 1-21 2-5 Emeralds Jim Fitzgerald

Wednesday 11th Sep 2013
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
2nd Round 6 00 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 6-13 6-8 Rower Inistioge James Barry Extra Time

Saturday 14th Sep 2013
Michael Lyng Motors I.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Palmerstown St. Patrick's 3-10 2-10 Rower Inistioge Michael O Sullivan Linesmen: Eamon Larkin & Podge Butler
Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 4 00 PM Mullinavat Glenmore 3-11 2-10 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra-Time

Sunday 15th Sep 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round [C] 11 00 AM Thomastown Bennettsbridge 1-5 4-13 Rower Inistioge Richard Dowling Extra-Time

Wednesday 18th Sep 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 00 PM Danesfort Rower Inistioge 1-10 2-18 St Lachtain's Eamon Larkin Extra Time

Saturday 21st Sep 2013
Michael Lyng Motors I.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 5 15 PM Ballyhale Rower Inistioge 1-20 3-8 Thomastown Michael O Sullivan Linesmen: Gavin Quilty & Martin Quilty

Saturday 28th Sep 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [E] 2 00 PM John Locke Park Rower Inistioge 0-20 1-9 Tullaroan Julian O Dwyer Extra Time

Sunday 6th Oct 2013
Michael Lyng Motors I.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 00 PM Nowlan Park St. Patrick's 2-9 2-14 Rower Inistioge Patrick Dunphy

Saturday 12th Oct 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 3 45 PM Thomastown Rower Inistioge 2-10 0-11 Dicksboro Raymond Byrne Extra Time

Sunday 20th Oct 2013
Michael Lyng Motors I.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 3 30 PM Nowlan Park Rower Inistioge 2-13 2-11 Emeralds Eamon Mansfield

Sunday 27th Oct 2013
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 1 00 PM Nowlan Park Rower Inistioge 2-9 1-7 O`Loughlin Gaels Peter Burke

Saturday 2nd Nov 2013
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
[B] Quarter Final 2 00 PM Slieverue Glenmore 2-16 3-9 Rower Inistioge Richard Dowling Extra Time

Sunday 3rd Nov 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 11 00 AM Palmerstown Dicksboro 6-24 0-10 Rower Inistioge Eamon Larkin

Wednesday 6th Nov 2013
Duggan Steel Under-16 F.C Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round [A] 7 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 3-4 5-12 Rower Inistioge Sean Brennan Extra Time

Sunday 10th Nov 2013
AIB Leinster Club IHC 2013
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 30 PM Newbridge Celbridge 0-13 1-14 Rower Inistioge Gearoid Mc Grath

Saturday 16th Nov 2013
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Pairc na Ratha Piltown CONC 0-0 Rower Inistioge Gavin Quilty Extra Time

Sunday 17th Nov 2013
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [B] 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 3-9 2-9 Piltown John Bennett Extra Time

Sunday 24th Nov 2013
AIB Leinster Club IHC 2013
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Bellefield Buffers Alley 0-10 1-9 Rower Inistioge Anthony Stapleton

Saturday 30th Nov 2013
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-10 0-19 Young Irelands John Bennett

Sunday 1st Dec 2013
Duggan Steel Under-16 F.C Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final [J] 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 3-9 2-6 Thomastown John Kennedy Extra Time

Saturday 7th Dec 2013
Duggan Steel Under-16 F.C Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 1-2 3-9 St Martin's John Minogue Extra Time
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Ballyhale Rower Inistioge 0-7 1-12 John Lockes Eddie Crowley Extra Time

Sunday 15th Dec 2013
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 1-5 3-3 Rower Inistioge Eamon Larkin Extra Time

Saturday 28th Dec 2013
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 11 00 AM Thomastown Glenmore 1-1 2-11 Rower Inistioge John Minogue Extra Time

Sunday 26th Jan 2014
AIB GAA Hurling All Ireland Intermediate Club Championship 13/14
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Páirc Tailteann Rower Inistioge 1-14 0-7 Ghaeil Chluanaidh Shane Hourigan

Saturday 8th Feb 2014
AIB GAA Hurling All Ireland Intermediate Club Championship 13/14
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 5 30 PM Páirc an Chrócaigh Kilnadeema-Leitrim 1-9 1-16 Rower Inistioge Fergal Horgan

Wednesday 26th Feb 2014
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Piltown Rower Inistioge CONC 0-0 Ballyhale Shamrocks John Bennett

Friday 28th Feb 2014
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Crossover
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Crossover 8 00 PM Piltown Rower Inistioge 1-7 3-11 Erins Own John Minogue

Saturday 1st Mar 2014
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 11 00 AM Larchfield James Stephens CONC 0-0 Rower Inistioge TBC

Sunday 2nd Mar 2014
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 11 00 AM Callan CBS Rower Inistioge 0-0 5-12 Kilmoganny John Minogue

Tuesday 11th Mar 2014
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 0-3 5-20 Bennettsbridge John Minogue

Wednesday 12th Mar 2014
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Muckalee St Martin's 2-7 2-4 Rower Inistioge Gay Rafter

Monday 17th Mar 2014
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 11 00 AM St. John's Park O`Loughlin Gaels 8-13 1-6 Rower Inistioge John Guinan

Saturday 22nd Mar 2014
J. J. Kavanagh and Sons I.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final B 4 00 PM Thomastown Thomastown 4-3 0-5 Rower Inistioge Thomas Duggan

Sunday 30th Mar 2014
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 11 00 AM Kilmacow Kilmacow 0-10 0-10 Rower Inistioge Raymond Byrne

Friday 4th Apr 2014
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Tier 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 00 PM Danesfort Danesfort 3-14 0-7 Rower Inistioge James Barry

Saturday 5th Apr 2014
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 1 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-5 3-15 Erins Own (Carlow) Paul Whelan

Sunday 6th Apr 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 1 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-16 1-9 Carrigeen Máirtín Ó Caoillte

Monday 7th Apr 2014
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Thomastown Rower Inistioge 0-9 4-13 Thomastown Paschal Connolly

Friday 11th Apr 2014
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Tier 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-5 3-14 Mooncoin John Minogue

Saturday 12th Apr 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 00 PM Thomastown Rower Inistioge 1-13 1-11 Dicksboro Raymond Byrne

Sunday 13th Apr 2014
Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [E] 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge CONC 0-0 Tullogher Rosbercon Paschal Connolly

Monday 14th Apr 2014
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Larchfield James Stephens 3-10 2-13 Rower Inistioge Eugene Ryan

Tuesday 15th Apr 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-11 4-7 Young Irelands John Minogue

Friday 18th Apr 2014
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Tier 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 30 PM Thomastown Thomastown 3-10 1-4 Rower Inistioge Thomas Duggan

Saturday 19th Apr 2014
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Hugginstown Carrickshock 2-13 0-14 Rower Inistioge Richard Dowling

Tuesday 22nd Apr 2014
Iverk Produce South J.A.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-9 3-15 Thomastown Michael O Sullivan

Thursday 24th Apr 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 5 00 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 5-18 3-3 Rower Inistioge Sean Brennan

Sunday 27th Apr 2014
Under-14 Hurling Feile Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 10 00 AM Ballyhale Slieverue 0-6 0-5 Rower Inistioge John Kennedy
Rd 2 10 45 AM Ballyhale Rower Inistioge 0-3 3-10 Bennettsbridge John Kennedy
Rd 3 11 30 AM Ballyhale Kilmacow 1-9 0-2 Rower Inistioge Michael O Sullivan
Rd 5 1 00 PM Ballyhale Rower Inistioge 0-3 9-8 Young Irelands Michael O Sullivan

Monday 28th Apr 2014
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 1-15 3-10 Rower Inistioge John Guinan

Wednesday 30th Apr 2014
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Tier 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-5 3-6 Erins Own John Minogue

Saturday 3rd May 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-15 3-8 John Lockes Eoin Hayes

Sunday 11th May 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 00 PM Gowran James Stephens 1-14 2-13 Rower Inistioge Raymond Byrne

Monday 12th May 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-10 5-14 Emeralds John Bennett

Thursday 15th May 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 5-19 3-6 Rower Inistioge Sean Brennan

Sunday 18th May 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 1 00 PM Thomastown Rower Inistioge 2-11 2-10 Danesfort Michael O Sullivan

Monday 19th May 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-18 2-4 Rower Inistioge Dominic Connolly

Friday 23rd May 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 5-10 Conahy Shamrocks Michael O Sullivan

Saturday 24th May 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 1-8 5-9 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Tuesday 27th May 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Tier 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 3-9 1-10 Rower Inistioge Paschal Connolly

Thursday 29th May 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-14 0-24 Dunnamaggin John Bennett

Saturday 31st May 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-5 1-14 Windgap Raymond Byrne

Sunday 8th Jun 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 2-11 3-6 Rower Inistioge John Minogue

Tuesday 10th Jun 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Mooncoin Mooncoin 3-14 2-17 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Saturday 14th Jun 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-19 0-9 Carrickshock Eddie Crowley

Tuesday 17th Jun 2014
Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-16 2-20 Rower Inistioge John Bennett

Wednesday 18th Jun 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Kilmacow Kilmacow 1-11 0-16 Rower Inistioge Paul Whelan

Tuesday 24th Jun 2014
Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-15 1-16 Tullogher Rosbercon Raymond Byrne

Thursday 26th Jun 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 3-13 4-11 Rower Inistioge Shem Gibbons
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Rd 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 7-6 1-7 James Stephens U14 B John Bennett

Friday 27th Jun 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-17 1-14 Thomastown Raymond Byrne

Tuesday 1st Jul 2014
Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-12 0-15 Mullinavat John Minogue
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 8 8 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-6 2-12 Piltown Michael O Sullivan

Thursday 3rd Jul 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [C] 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-7 1-5 Tullogher Rosbercon Eoin Hayes

Saturday 5th Jul 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 4-16 1-13 Rower Inistioge John Bennett

Tuesday 8th Jul 2014
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr Final [B] 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-15 2-15 John Lockes Sean Brennan

Saturday 12th Jul 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 30 PM Clara Erins Own 1-13 0-12 Rower Inistioge Raymond Byrne

Sunday 13th Jul 2014
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 9 7 00 PM Mullinavat Mullinavat 2-15 1-12 Rower Inistioge Richard Dowling

Monday 14th Jul 2014
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 3-15 0-8 Piltown Eoin Hayes

Tuesday 15th Jul 2014
Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Danesfort Danesfort 1-13 0-18 Rower Inistioge Eamon Larkin

Friday 18th Jul 2014
Iverk Produce South J.A.H.C.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-11 2-13 Mooncoin John Bennett

Sunday 20th Jul 2014
Country Style Foods South J.B.H.League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 1 00 PM Piltown Piltown 0-18 1-14 Rower Inistioge Thomas Duggan

Sunday 27th Jul 2014
Iverk Produce South J.A.H.Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 1 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-16 0-16 Dunnamaggin Raymond Byrne

Monday 28th Jul 2014
Duggan Steel Under-16 Hurling Competition Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-5 9-18 Danesfort John Bennett

Saturday 2nd Aug 2014
Country Style Foods South J.B.H.Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 00 PM Thomastown Rower Inistioge 1-4 4-15 Graignamanagh John Kennedy

Tuesday 5th Aug 2014
Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-12 0-12 Carrickshock John Bennett

Wednesday 6th Aug 2014
Iverk Produce South J.A.H.Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Replay 7 15 PM Thomastown Rower Inistioge 1-12 1-7 Dunnamaggin Paul Whelan Extra Time

Thursday 7th Aug 2014
Duggan Steel Under-14 Hurling Competition Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [D] 7 00 PM Urlingford Emeralds 3-17 3-11 Rower Inistioge Eugene Ryan

Tuesday 12th Aug 2014
Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 1-13 2-7 St Lachtain's Máirtín Ó Caoillte

Saturday 16th Aug 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 5 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 1-13 1-9 Fenians John Kennedy

Tuesday 19th Aug 2014
Iverk Produce South J.A.H.Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 15 PM Tullogher Glenmore 0-11 1-12 Rower Inistioge Gavin Quilty Extra Time

Thursday 21st Aug 2014
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qualifier 7 00 PM The Rower Rower Inistioge CONC 0-0 Dicksboro Kevin Cushen

Saturday 23rd Aug 2014
Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 00 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 0-21 1-16 Rower Inistioge Paul Whelan Extra Time

Sunday 24th Aug 2014
Iverk Produce South J.A.H.Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 30 PM Slieverue Mooncoin 1-10 0-5 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Tuesday 2nd Sep 2014
Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [B] 6 15 PM Thomastown Rower Inistioge 3-7 7-10 Bennettsbridge Eoin Hayes

Wednesday 10th Sep 2014
Duggan Steel Under-16 H.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [B] 6 00 PM Pairc na Ratha Mooncoin 3-17 0-14 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 20th Sep 2014
Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [E] 5 00 PM Thomastown Conahy Shamrocks 0-14 1-10 Rower Inistioge Gavin Quilty Extra Time

Saturday 11th Oct 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 4 00 PM Thomastown O`Loughlin Gaels 1-18 2-13 Rower Inistioge Patrick Dunphy Extra Time

Saturday 18th Oct 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 2 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-12 0-12 Carrickshock Sean Cleere

Saturday 25th Oct 2014
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final Replay 2 00 PM Thomastown Carrickshock 1-13 0-15 Rower Inistioge Maurice Flynn Extra Time

Saturday 29th Nov 2014
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final C 2 30 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 1-13 2-9 Rower Inistioge Gavin Quilty Extra Time

Sunday 14th Dec 2014
Duggan Steel Under-16 F.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [A] 11 00 AM The Rower Rower Inistioge 0-0 CONC Mooncoin Kevin Cushen Extra Time

Saturday 20th Dec 2014
Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 2 00 PM Piltown Piltown 0-0 CONC Rower Inistioge Maurice Flynn

Sunday 4th Jan 2015
Duggan Steel Under-16 F.C Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
semi final 2 00 PM The Rower Rower Inistioge 3-3 8-15 Dicksboro John Bennett Extra time

Sunday 25th Jan 2015
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 3 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-5 1-5 Blacks and Whites Paschal Connolly

Saturday 31st Jan 2015
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Crossover
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Crossover 12 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-8 1-3 Dicksboro Eddie Crowley

Sunday 8th Feb 2015
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 00 PM The Rower Rower Inistioge 5-5 8-10 Glenmore TBC
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 2 00 PM Piltown Piltown 0-9 1-6 Rower Inistioge Richard Dowling

Saturday 21st Feb 2015
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 3 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 3-2 4-7 Rower Inistioge John Minogue

Sunday 1st Mar 2015
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 11 00 AM The Rower Rower Inistioge 6-8 3-2 Carrickshock Eoin Hayes
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 11 00 AM Danesfort Danesfort 2-11 4-4 Rower Inistioge Sean Cleere Extra Time

Sunday 8th Mar 2015
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 4 30 PM The Rower Rower Inistioge 5-6 1-6 Graignamanagh John Bennett

Monday 16th Mar 2015
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 5 00 PM John Locke Park John Lockes 1-2 3-4 Rower Inistioge Stephen Delaney

Saturday 21st Mar 2015
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
PLAY off 11 00 AM Ballyhale Ballyhale Shamrocks CONC 0-0 Rower Inistioge John Minogue Extra Time

Sunday 29th Mar 2015
Duggan Steel Under-14 Football Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [A] 10 45 AM The Rower Rower Inistioge 1-0 3-9 Graigue Ballycallan John Minogue Extra Time

Saturday 4th Apr 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 00 PM Windgap Windgap 2-15 2-13 Rower Inistioge Paschal Connolly

Monday 6th Apr 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-9 0-6 Rower Inistioge Paul Whelan

Thursday 9th Apr 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-18 0-9 Erins Own John Bennett

Saturday 11th Apr 2015
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 15 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 0-16 1-13 Rower Inistioge Paddy Neary

Monday 13th Apr 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-0 CONC Conahy Shamrocks Raymond Byrne

Friday 17th Apr 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Coon St Martin's 4-20 0-1 Rower Inistioge Eamon Larkin
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-15 0-9 Ballyhale Shamrocks Eddie Crowley

Monday 20th Apr 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Piltown Piltown 3-16 3-10 Rower Inistioge Máirtín Ó Caoillte

Friday 24th Apr 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Piltown Piltown 0-16 1-9 Rower Inistioge Willie Kearney

Monday 27th Apr 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-17 2-14 Emeralds Eoin Hayes

Wednesday 29th Apr 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 3-14 1-12 Rower Inistioge Jim Fitzgerald

Thursday 30th Apr 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-12 9-15 Kilmacow John Minogue

Saturday 2nd May 2015
Iverk Produce South J.A.H.Championship League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 1-11 1-12 Rower Inistioge Eddie Crowley

Monday 4th May 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Paulstown Barrow Rangers 0-13 2-15 Rower Inistioge James Barry

Tuesday 5th May 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-7 0-20 Mooncoin Eoin Hayes

Wednesday 6th May 2015
Under-14 Hurling Feile Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 00 PM Clara Rower Inistioge 3-4 1-4 Young Irelands John Bennett
Rd 2 7 00 PM Clara Barrow Rangers 1-7 0-5 Rower Inistioge John Bennett
Rd 3 8 00 PM Clara Rower Inistioge 4-3 5-8 Graignamanagh John Bennett

Sunday 10th May 2015
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 5 00 PM Palmerstown Rower Inistioge 0-14 1-11 Fenians Eamon Mansfield

Monday 11th May 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 3-10 1-4 Graignamanagh John Bennett

Thursday 14th May 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 3-20 6-11 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 16th May 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 0-12 3-7 Rower Inistioge Eamon Larkin
Iverk Produce South J.A.H.Championship League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-12 1-7 Carrickshock Patrick Dunphy

Tuesday 19th May 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-8 2-10 Emeralds Owen Kenny

Friday 22nd May 2015
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge 1-15 1-14 Mullinavat Maurice Flynn

Monday 25th May 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers 2-5 3-16 Rower Inistioge John Minogue

Friday 29th May 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 6 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-8 0-1 John Lockes Máirtín Ó Caoillte
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-10 1-17 Tullogher Rosbercon Gavin Quilty

Saturday 30th May 2015
Iverk Produce South J.A.H.Championship League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 2-5 2-10 Rower Inistioge Richard Dowling

Friday 5th Jun 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 8 7 30 PM Slieverue Slieverue 0-9 2-13 Rower Inistioge John Bennett

Friday 12th Jun 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 9 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-19 1-14 Carrigeen Raymond Byrne

Monday 15th Jun 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Piltown Piltown 3-9 3-7 Rower Inistioge Maurice Flynn

Saturday 20th Jun 2015
Iverk Produce South J.A.H.Championship League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 2-14 1-14 Rower Inistioge Maurice Flynn

Tuesday 23rd Jun 2015
Iverk Produce South J.A.H.Championship League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-10 2-15 Thomastown Raymond Byrne

Friday 26th Jun 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 11 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-14 1-22 Kilmacow Raymond Byrne

Saturday 27th Jun 2015
Iverk Produce South J.A.H.Championship League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-14 1-11 Mooncoin Gavin Quilty

Monday 29th Jun 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-13 3-5 Camross GAA Club TBC

Tuesday 30th Jun 2015
Senior/Intermediate All County Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 2-18 1-12 Rower Inistioge Stephen Delaney

Thursday 2nd Jul 2015
Duggan Steel Under-16 Football Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd D 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-8 3-11 Mullinavat John Bennett Extra Time

Friday 3rd Jul 2015
Iverk Produce South J.A.H. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 30 PM Dr Tierney Park Thomastown 3-7 3-16 Rower Inistioge John Kennedy Extra Time

Saturday 4th Jul 2015
Senior/Intermediate All County Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-14 0-14 Thomastown Michael O Sullivan

Sunday 12th Jul 2015
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Ballyhale Danesfort 0-9 1-20 Rower Inistioge John Bennett Linesmen: Pascal Connolly, John Kennedy

Tuesday 14th Jul 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Windgap Galmoy/Windgap 2-13 5-10 Rower Inistioge Paul Cahill

Wednesday 22nd Jul 2015
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 10 7 30 PM John Locke Park John Lockes 1-22 2-13 Rower Inistioge Eamon Larkin

Monday 27th Jul 2015
Iverk Produce South J.A.H. Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [C] 7 00 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge 0-11 1-13 Tullogher Rosbercon Raymond Byrne Extra Time

Wednesday 29th Jul 2015
J. J. Kavanagh and Sons Joe Walsh Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
South 1st Rd 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-18 1-25 Graignamanagh John Bennett Extra Time

Thursday 30th Jul 2015
Senior/Intermediate All County Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Mullinavat Gavin Quilty

Saturday 1st Aug 2015
Senior/Intermediate All County Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 0-14 3-21 Rower Inistioge John Kennedy

Monday 3rd Aug 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [E] 7 00 PM St. John's Park Emeralds 2-15 1-17 Rower Inistioge Kieran Canavan AET

Tuesday 4th Aug 2015
Senior/Intermediate All County Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 2-11 2-23 Rower Inistioge Raymond Byrne

Wednesday 12th Aug 2015
Country Style Foods South J.B.H.Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [C] 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-17 3-17 Graignamanagh Eoin Hayes Extra Time

Monday 17th Aug 2015
Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 9 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 6-13 4-7 Clara Eoin Hayes

Friday 21st Aug 2015
Iverk Produce South J.A.H. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-22 3-11 Tullogher Rosbercon Jim Fitzgerald Extra Time

Wednesday 26th Aug 2015
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Hurling
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [A] 6 45 PM Inistioge Rower Inistioge 2-16 2-15 Fenians John Bennett Extra Time

Sunday 30th Aug 2015
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 12 00 PM Palmerstown Lisdowney 2-25 2-23 Rower Inistioge Maurice Flynn Extra Time

Monday 31st Aug 2015
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Hurling
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 45 PM Danesfort O`Loughlin Gaels 1-14 2-16 Rower Inistioge John Kennedy Extra Time

Tuesday 1st Sep 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 3-20 John Lockes John Kennedy

Thursday 3rd Sep 2015
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Hurling
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 45 PM Bennettsbridge Clara 0-17 1-10 Rower Inistioge Conor Everard Extra Time

Friday 4th Sep 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-14 0-17 Rower Inistioge Willie Kearney

Tuesday 8th Sep 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-13 3-13 Lisdowney John Minogue
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [C] 6 30 PM Pairc na Ratha Rower Inistioge 2-10 2-9 Piltown Máirtín Ó Caoillte Extra Time

Friday 11th Sep 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Urlingford Emeralds 1-10 2-7 Rower Inistioge John Guinan

Sunday 13th Sep 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [K] 11 00 AM Tom Walsh Park Rower Inistioge 2-13 1-9 Clara John Minogue Extra Time
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 4 00 PM Gowran Rower Inistioge 2-16 2-8 St Martin's Peter Burke Linesmen: Ollie O'Neill, Eamon Larkin

Saturday 19th Sep 2015
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 11 00 AM Tullogher Kilmacow 1-10 1-6 Rower Inistioge Thomas Duggan Extra Time
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 4 00 PM Nowlan Park Clara 1-19 0-13 Rower Inistioge Eugene Ryan Extra Time: Linesmen: Conor Evarard Stephen Delaney

Sunday 20th Sep 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [A] 5 30 PM Palmerstown Rower Inistioge 1-13 2-4 St Lachtain's Stephen Delaney Extra Time

Sunday 27th Sep 2015
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 5 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-12 0-18 Mullinavat Sean Cleere Linesmen: Eoin Hayes, John Minogue

Sunday 4th Oct 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [J] 5 30 PM Tullogher Glenmore 0-9 1-19 Rower Inistioge Paul Cahill Extra Time

Saturday 10th Oct 2015
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling Championship Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 1 30 PM Thomastown Rower Inistioge 2-8 2-17 John Lockes Paul Cahill

Saturday 7th Nov 2015
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 [A] Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [C] 3 00 PM Thomastown Rower Inistioge 2-14 1-11 John Lockes Eoin Hayes Extra Time

Saturday 21st Nov 2015
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 [A] Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 00 PM Thomastown Mooncoin 2-15 1-24 Rower Inistioge John Kennedy Extra Time

Saturday 28th Nov 2015
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 [A] Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Tullogher Glenmore 4-7 1-9 Rower Inistioge Eddie Crowley Extra Time

Saturday 6th Feb 2016
J. J. Kavanagh and Sons I.F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 3 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-6 1-6 Rower Inistioge John Bennett

Sunday 14th Feb 2016
Duggan Steel Under-14 A.F.L. [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 11 00 AM Thomastown Thomastown 5-16 0-1 Rower Inistioge Conor Everard

Sunday 21st Feb 2016
Duggan Steel Under-14 A.F.L. [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 10 30 AM The Rower Rower Inistioge 0-0 CONC Piltown TBC

Saturday 27th Feb 2016
J. J. Kavanagh and Sons I.F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 2 30 PM Piltown Piltown 0-0 CONC Rower Inistioge Raymond Byrne

Thursday 17th Mar 2016
J. J. Kavanagh and Sons I.F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 11 00 AM The Rower Rower Inistioge 2-4 2-10 Blacks and Whites John Minogue

Saturday 19th Mar 2016
Duggan Steel Under-14 A.F.L. [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 10 30 AM Dunnamaggin Kilmoganny 0-0 CONC Rower Inistioge Paschal Connolly

Sunday 20th Mar 2016
Duggan Steel Under-14 A.F.L. [South]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Play Off 10 30 AM The Rower Rower Inistioge 2-1 10-6 Mooncoin John Minogue

Saturday 26th Mar 2016
J. J. Kavanagh and Sons I.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 3 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-5 2-5 Ballyhale Shamrocks Raymond Byrne

Sunday 27th Mar 2016
J. J. Kavanagh and Sons Junior A league Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 11 30 AM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-13 5-10 Rower Inistioge John Minogue

Wednesday 30th Mar 2016
Duggan Steel Under-16 B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 4-8 2-8 Slieverue John Minogue

Sunday 3rd Apr 2016
Duggan Steel Under-14 A.F.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [C] 11 30 AM The Rower Rower Inistioge CONC 0-0 Young Irelands John Minogue

Thursday 7th Apr 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Slieverue Slieverue 3-15 0-5 Rower Inistioge John Kennedy

Thursday 14th Apr 2016
Duggan Steel Under-16 B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 1-8 0-7 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Friday 15th Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Danesfort Danesfort 4-10 1-3 Rower Inistioge James Barry
Country Style 3rd team league Cross Over Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Dicksboro TBC

Monday 18th Apr 2016
Duggan Steel Under-16 B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Ballyragget St. Patrick's 9-13 1-5 Rower Inistioge Sean Mc Mahon

Thursday 21st Apr 2016
Country Style 3rd team league Cross Over Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens 5-25 0-10 Rower Inistioge Paul Cahill

Friday 22nd Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-3 1-14 Piltown Richard Dowling

Saturday 23rd Apr 2016
Country Style 3rd team league Cross Over Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-12 2-10 Erins Own Paul Whelan

Sunday 24th Apr 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 3 30 PM Nowlan Park Fenians 1-10 1-16 Rower Inistioge John Kennedy Linesmen: Pat Dunphy, Ger O'Grady

Monday 25th Apr 2016
Duggan Steel Under-16 B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 3-6 5-11 Danesfort Owen Kenny

Thursday 28th Apr 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 2-13 3-10 Conahy Shamrocks TBC

Friday 29th Apr 2016
J. J. Kavanagh and Sons Junior A league Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 15 PM Inistioge Rower Inistioge 2-14 2-15 Mooncoin Barry Donohoe

Saturday 30th Apr 2016
Under-14 B.H. Feile Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 10 30 AM Danesfort Rower Inistioge 0-1 1-7 Young Irelands John Guinan
Rd 3 12 30 PM Danesfort Rower Inistioge 2-3 2-10 Tullaroan John Guinan
Country Style 3rd team league Cross Over Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 5 00 PM Clara Clara 2-14 1-15 Rower Inistioge Paul Hunston

Monday 2nd May 2016
J. J. Kavanagh and Sons Junior A league Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 3 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-16 1-15 Lisdowney Richard Dowling

Tuesday 3rd May 2016
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 3-17 1-15 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Friday 6th May 2016
J. J. Kavanagh and Sons Junior A league Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 15 PM Ballyragget St. Patrick's 0-8 0-13 Rower Inistioge John Guinan
Duggan Steel Under-16 B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Clonad John Bennett

Monday 9th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Coon St Martin's 4-13 2-3 Rower Inistioge John Mc Cormack

Saturday 14th May 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-13 1-14 James Stephens Patrick Dunphy Linesmen: Eoin Hayes, John Minogue

Monday 16th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 1-5 St Lachtain's Eoin Hayes

Thursday 19th May 2016
Country Style Foods South J.B.H.L/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-20 4-6 Tullogher Rosbercon John Minogue

Friday 20th May 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 0-8 1-12 Bennettsbridge Sean Cleere Linesmen; Barry Donohue, Eamon Larkin

Saturday 21st May 2016
Iverk Produce South J.A.H.L/C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 0-13 2-29 Rower Inistioge Eddie Crowley

Tuesday 31st May 2016
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-22 0-18 Mullinavat John Bennett

Wednesday 1st Jun 2016
Country Style Foods South J.B.H.L/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Windgap Windgap 3-12 2-17 Rower Inistioge Paul Cahill

Friday 3rd Jun 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 4-19 1-9 Rower Inistioge John Bennett

Monday 6th Jun 2016
J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 30 PM Pairc na Ratha Mooncoin 1-17 1-11 Rower Inistioge Gavin Quilty

Thursday 16th Jun 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Play Off 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-10 2-8 Lisdowney John Walsh

Saturday 25th Jun 2016
Iverk Produce South J.A.H.L/C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 0-24 1-17 Rower Inistioge Maurice Flynn

Tuesday 28th Jun 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 0-9 John Lockes Eoin Hayes

Friday 1st Jul 2016
Country Style Foods South J.B.H.L/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-13 2-11 Slieverue Barry Donohoe

Tuesday 5th Jul 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Muckalee St Martin's 3-8 4-7 Rower Inistioge Paddy Neary

Wednesday 6th Jul 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Semi Final 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 4-8 1-13 Dicksboro B Team John Bennett

Friday 8th Jul 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Clara St Martin's 1-11 0-14 Rower Inistioge Sean Cleere Linesmen: James Barry, Paul Hunston

Sunday 10th Jul 2016
Country Style Foods South J.B.H.L/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Piltown Piltown 1-15 0-12 Rower Inistioge Raymond Byrne

Wednesday 13th Jul 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Canon Kearns Park Erins Own 6-18 0-6 Rower Inistioge Gay Rafter

Thursday 14th Jul 2016
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 4-11 1-13 Rower Inistioge Eamon Larkin

Friday 15th Jul 2016
Country Style Foods South J.B.H.L/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-10 1-9 Carrigeen John Minogue

Saturday 16th Jul 2016
Iverk Produce South J.A.H.L/C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-16 2-12 Carrickshock Gavin Quilty

Monday 18th Jul 2016
Iverk Produce South J.A.H.L/C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-19 2-11 Thomastown Patrick Dunphy

Tuesday 19th Jul 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 7 45 PM Thomastown Rower Inistioge 2-6 4-18 Glenmore Paul Cahill
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 4-11 Clara John Kennedy

Wednesday 20th Jul 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-13 3-14 Clara Eoin Hayes

Sunday 24th Jul 2016
Country Style Foods South J.B.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [E] 12 00 PM Kilmacow Kilmacow 1-15 2-17 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

Tuesday 26th Jul 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 8 7 30 PM Paulstown Barrow Rangers 4-11 2-16 Rower Inistioge Sean Brennan

Friday 29th Jul 2016
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 8 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 1-12 3-12 Rower Inistioge Peter Burke

Monday 1st Aug 2016
Country Style Foods South J.B.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 30 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 2-5 2-14 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Tuesday 2nd Aug 2016
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-20 0-14 Danesfort Paschal Connolly

Wednesday 3rd Aug 2016
Duggan Steel Under-16 B.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [E] 7 00 PM Danesfort Rower Inistioge 2-8 3-7 Emeralds Sean Cleere Extra Time

Saturday 6th Aug 2016
Iverk Produce South J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 5 00 PM Pairc na Ratha Mooncoin 1-8 1-13 Rower Inistioge Gavin Quilty Extra Time

Monday 8th Aug 2016
Country Style Foods South J.B.H.C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 30 PM Mullinavat Piltown 0-15 0-9 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Thursday 11th Aug 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 9 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-14 0-12 Glenmore John Bennett

Friday 12th Aug 2016
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 15 PM Clara Clara 4-12 1-14 Rower Inistioge Paul Hunston Extra Time

Sunday 21st Aug 2016
Iverk Produce South J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 30 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 2-15 1-15 Thomastown Raymond Byrne Extra Time

Wednesday 31st Aug 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [G] 6 30 PM Mullinavat Rower Inistioge 3-3 2-12 Glenmore Gavin Quilty Extra Time

Saturday 3rd Sep 2016
J. J. Kavanagh J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 5 30 PM Clara Lisdowney 3-19 2-22 Rower Inistioge Gay Rafter Extra Time: Linesmen, Ollie O'Neill, James Barry

Saturday 10th Sep 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [J] 5 00 PM Clara Rower Inistioge 1-18 1-16 St Martin's Kieran Canavan Extra Time

Saturday 17th Sep 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 5 00 PM Gowran Dicksboro 2-11 1-14 Rower Inistioge Paul Cahill Linesmen: John Bennett, Ollie O'Neill

Sunday 18th Sep 2016
J. J. Kavanagh J.A.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final/Replay 11 00 AM Bennettsbridge Lisdowney 1-14 0-21 Rower Inistioge John Kennedy Extra Time: Linesmen: Sean Brennan, Michael O,Sullivan

Saturday 24th Sep 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd [B] 2 30 PM Mullinavat Danesfort 0-13 1-10 Rower Inistioge Peter Burke Linesmen: Jim Fitzgerald, Maurice Flynn

Sunday 25th Sep 2016
Kilkenny Honda Centre M.B.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final [N] 3 00 PM Bennettsbridge Conahy Shamrocks 3-12 0-14 Rower Inistioge Eamon Larkin

Saturday 1st Oct 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd Replay 3 15 PM Ballyhale Danesfort 2-16 1-21 Rower Inistioge Michael O Sullivan Extra Time; Linesmen: John Kennedy, Jim Fitzgerald

Saturday 8th Oct 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 2 30 PM Bennettsbridge St Martin's 0-12 2-19 Rower Inistioge Sean Cleere Linesmen: Stephen Delaney, Kieran Canavan

Saturday 15th Oct 2016
Duggan Steel Under-16 B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-9 5-5 Emeralds John Bennett

Sunday 16th Oct 2016
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 00 PM Nowlan Park Rower Inistioge 0-16 2-13 O`Loughlin Gaels Peter Burke Linesmen: John Guinan, Ollie O'Neill 4th Official, Stephen Delaney

Saturday 29th Oct 2016
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 [A] Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 3 45 PM Inistioge Rower Inistioge 1-32 2-14 Mullinavat TBC Extra Time

Saturday 19th Nov 2016
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 [A] Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 12 00 PM Ballyhale Thomastown 4-8 6-16 Rower Inistioge Julian O Dwyer Extra Time

Sunday 4th Dec 2016
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 [A] Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 15 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 1-15 0-21 Rower Inistioge Paul Cahill Extra Time

Sunday 11th Dec 2016
J. J. Kavanagh and Sons Under-21A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 12 00 PM Nowlan Park Dicksboro 1-13 2-12 Rower Inistioge Raymond Byrne Linesmen: Paddy Bowden, Kieran Canavan,

Saturday 28th Jan 2017
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-8 2-8 Erins Own Barry Donohoe

Sunday 5th Feb 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 10 30 AM Dr Tierney Park Graignamanagh 4-4 0-4 Rower Inistioge John Minogue

Saturday 11th Feb 2017
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 2 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-4 5-9 Rower Inistioge John Minogue

Saturday 18th Feb 2017
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 2 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-9 1-7 Rower Inistioge John Kennedy

Sunday 19th Feb 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 3-2 6-15 Glenmore John Kennedy
Kilkenny Citroen Centre Minor B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd D 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Barrow Rangers TBC Extra Time

Sunday 26th Feb 2017
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final A 11 30 AM Inistioge Rower Inistioge 2-7 1-7 Piltown Richard Dowling Loser in Rel Final
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 12 30 PM Palmerstown Dicksboro U14 B 8-7 3-4 Rower Inistioge Kieran Canavan

Sunday 5th Mar 2017
Kilkenny Citroen Centre Minor B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final J 11 00 AM Mullinavat Mullinavat 2-5 4-8 Rower Inistioge Richard Dowling

Saturday 11th Mar 2017
Paddy Grace Feile Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 3 30 PM Bennettsbridge Graigue Ballycallan 0-3 3-7 Rower Inistioge John Minogue
Rd 3 4 30 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 1-9 0-2 Bennettsbridge John Minogue

Saturday 18th Mar 2017
Paddy Grace Feile Roinn B Winners
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 10 00 AM Dunnamaggin Rower Inistioge 1-4 1-5 Dunnamaggin Stephen Delaney Extra Time
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-8 0-7 Blacks and Whites Kieran Canavan

Sunday 19th Mar 2017
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 2 00 PM Kilmacow Kilmacow 1-16 0-14 Rower Inistioge Michael O Sullivan

Saturday 25th Mar 2017
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Kells Road Venue Conahy Shamrocks 1-8 0-8 Rower Inistioge Eamon Mansfield Linesmen: Willie Kearney, Sean Brennan

Sunday 26th Mar 2017
J. J. Kavanagh and Sons County 3rd Teams J.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 1-16 0-7 Tullogher Rosbercon Paul Cahill

Monday 27th Mar 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 0-11 2-15 Rower Inistioge John Bennett

Friday 31st Mar 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd F 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-2 3-7 Piltown John Minogue Extra Time

Sunday 2nd Apr 2017
J. J. Kavanagh and Sons County 3rd Teams J.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 11 00 AM Canon Kearns Park Erins Own 1-5 4-16 Rower Inistioge Gay Rafter

Monday 3rd Apr 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-6 4-16 Rower Inistioge Ollie O Neill

Friday 7th Apr 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 1-20 1-5 Emeralds John Minogue

Saturday 8th Apr 2017
J. J. Kavanagh and Sons County 3rd Teams J.H.L. Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 30 PM Clara Clara 1-12 0-21 Rower Inistioge Eamon Larkin

Sunday 9th Apr 2017
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-17 3-11 Graignamanagh John Minogue

Monday 10th Apr 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-18 3-7 Barrow Rangers John Minogue

Friday 14th Apr 2017
Special Minor 13 Aside Competition Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd C 6 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-19 2-8 Clara Owen Kenny Extra Time
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Galmoy Galmoy 4-18 0-12 Rower Inistioge Eamon Mansfield

Thursday 20th Apr 2017
Special Minor 13 Aside Competition Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final G 7 00 PM Coon St Martin's 0-7 1-9 Rower Inistioge Ollie O Neill Extra Time

Saturday 22nd Apr 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Thomastown Carrickshock 1-18 1-18 Rower Inistioge Raymond Byrne

Sunday 23rd Apr 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 7-17 1-11 Erins Own Paul Hunston

Monday 24th Apr 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 4-8 4-14 St Lachtain's Willie Kearney

Saturday 29th Apr 2017
J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final D 6 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-4 2-17 Blacks and Whites Barry Donohoe Extra Time

Monday 1st May 2017
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 00 PM The Rower Rower Inistioge 0-11 3-16 Ballyhale Shamrocks John Minogue Extra Time
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 00 PM Clara Clara 4-11 3-14 Rower Inistioge John Mc Cormack

Tuesday 2nd May 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore CONC 0-0 Rower Inistioge TBC

Saturday 6th May 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 5 00 PM Palmerstown Rower Inistioge 0-16 2-10 Erins Own Gay Rafter Linesmen; Gay Rafter, John Guinan Report

Sunday 7th May 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Tullaroan Tullaroan 2-9 0-16 Rower Inistioge Gay Rafter

Friday 12th May 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 6 45 PM Danesfort Graigue Ballycallan 4-6 0-11 Rower Inistioge Barry Donohoe Extra Time
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Windgap Windgap 0-6 1-9 Rower Inistioge Willie Kearney

Monday 15th May 2017
Duggan Steel Under-14 B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-13 1-6 Danesfort James Kennedy

Friday 19th May 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Thomastown Rower Inistioge 2-14 3-11 Mullinavat Michael O Sullivan Linesmen: Ray Byrne, Paul Cahill

Sunday 21st May 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-15 1-10 Ballyhale Shamrocks Eamon Larkin

Friday 26th May 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-9 1-13 Kilmacow Eamon Larkin
Duggan Steel Under-14 B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-7 0-9 Tullogher Rosbercon Máirtín Ó Caoillte

Friday 16th Jun 2017
John West Feile na nGael Boys Div 6 Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-5 0-0 Cuchulainn Hurling Club James Kennedy
Round 2 5 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-5 1-3 Tullaroan John Minogue
John West Feile na nGael Camogie Div 6 Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM The Rower Rower Inistioge 7-3 0-2 St. Kevins Tom Mc Donald
Round 2 5 30 PM The Rower Rower Inistioge 3-3 2-2 Marshalstown-Castledockrell Tom Mc Donald

Saturday 17th Jun 2017
John West Feile na nGael Camogie Div 6 Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 10 30 AM Inistioge Rower Inistioge 6-0 2-2 Derrylaughan Kevin Barry's GAC John Bennett
John West Feile na nGael Boys Div 6 Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 11 15 AM Inistioge Rower Inistioge 1-3 1-8 Cuchulainns John Bennett
John West Feile na nGael Boys Div 6 Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Finals 3 45 PM Netwatch Carlow Training Centre Oylegate-Glenbrien 1-7 0-5 Rower Inistioge Michael Mc Nally
John West Feile na nGael Camogie Div 6 Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Finals 5 15 PM Carlow Town HC Rower Inistioge 3-4 1-3 Kilmore Jim Treacy

Sunday 18th Jun 2017
John West Feile na nGael Camogie Div 6 Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final 10 45 AM Ferns Donard/Glen 0-3 6-0 Rower Inistioge Francis Neville
Final 1 00 PM Halo Tiles Wexford GAA Centre Of Excellence Rower Inistioge 0-4 3-2 Cillard Aidan Breen

Tuesday 20th Jun 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-12 0-15 James Stephens John Bennett
Duggan Steel Under-14 B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Piltown Piltown 2-16 2-10 Rower Inistioge Maurice Flynn

Sunday 2nd Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-17 1-17 Slieverue John Minogue

Monday 3rd Jul 2017
Duggan Steel Under-14 B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Coon St Martin's CONC 0-0 Rower Inistioge Ollie O Neill

Tuesday 4th Jul 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 0-17 0-16 Rower Inistioge Barry Donohoe

Thursday 6th Jul 2017
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 3-12 6-19 Rower Inistioge Ollie O Neill

Friday 7th Jul 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Danesfort Danesfort 2-17 1-20 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Sunday 9th Jul 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Clara Clara 4-11 1-18 Rower Inistioge Ollie O Neill

Monday 10th Jul 2017
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-16 2-10 Danesfort James Kennedy

Tuesday 11th Jul 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-28 2-19 Dicksboro John Bennett

Thursday 13th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM John Locke Park John Lockes 5-19 0-10 Rower Inistioge Paul Cahill
Duggan Steel Under-14 B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Play Off 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-14 5-9 Tullogher Rosbercon Anthony Barcoe

Monday 17th Jul 2017
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-11 5-14 Dunnamaggin John Bennett

Thursday 20th Jul 2017
Iverk Produce South Junior Hurling Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final C 7 30 PM Windgap Windgap 1-11 0-16 Rower Inistioge Jim Fitzgerald Extra Time

Saturday 22nd Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-13 2-17 Ballyhale Shamrocks Anthony Barcoe

Tuesday 25th Jul 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
R 5 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-18 2-12 Ballyhale Shamrocks Richard Dowling

Thursday 27th Jul 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 0-16 0-20 Rower Inistioge Stephen Delaney

Saturday 29th Jul 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-16 1-11 James Stephens Maurice Flynn

Sunday 30th Jul 2017
Iverk Produce South Junior Hurling Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 00 PM Ballyhale Rower Inistioge 0-11 2-20 John Lockes Michael O Sullivan Extra Time

Tuesday 1st Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd A 7 30 PM Carrigeen Piltown 2-16 1-16 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

Thursday 3rd Aug 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Clara Clara 2-23 1-17 Rower Inistioge Paul Hunston

Thursday 10th Aug 2017
Duggan Steel Under-16 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd G 7 00 PM Tullogher Rower Inistioge 5-21 1-10 Glenmore John Bennett

Friday 11th Aug 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 15 PM Thomastown O`Loughlin Gaels 1-18 1-15 Rower Inistioge Gavin Quilty Linesmen: James Kennedy, John Bennett

Sunday 13th Aug 2017
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 00 PM Palmerstown Dicksboro 2-16 2-17 Rower Inistioge Gay Rafter

Tuesday 15th Aug 2017
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 00 PM Larchfield James Stephens 0-0 CONC Rower Inistioge TBC Extra Time
Special Minor 13 Aside Competition Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 00 PM Windgap Galmoy/Windgap 1-19 3-9 Rower Inistioge Willie Kearney

Tuesday 22nd Aug 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 6 45 PM Gowran St Martin's 3-15 2-20 Rower Inistioge Paul Cahill

Tuesday 29th Aug 2017
Duggan Steel Under-16 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final I 6 45 PM St. John's Park Rower Inistioge 3-16 2-11 Galmoy/Windgap Sean Brennan Extra Time

Sunday 3rd Sep 2017
Duggan Steel Under-16 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Bennettsbridge Graigue Ballycallan 2-18 1-16 Rower Inistioge John Mc Cormack

Sunday 10th Sep 2017
J. J. Kavanagh & Sons Junior Hurling Championship Section B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
2nd Rd 11 30 AM Thomastown Ballyhale Shamrocks 1-13 2-9 Rower Inistioge Richard Dowling

Sunday 17th Sep 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd 12 00 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks 2-16 0-12 Rower Inistioge Sean Cleere Linesmen; John Minogue, Antony Barcoe
Duggan Steel Under-14 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd H 6 00 PM Gowran Dicksboro B Team 0-7 4-15 Rower Inistioge Anthony Barcoe

Sunday 24th Sep 2017
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd H 3 00 PM Danesfort Rower Inistioge 2-18 1-11 St Lachtain's Brandon Power

Saturday 30th Sep 2017
Duggan Steel Under-14 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final P 11 00 AM Thomastown Bennettsbridge 0-7 1-8 Rower Inistioge John Kennedy

Saturday 7th Oct 2017
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final K 2 00 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 1-10 0-15 Young Irelands James Kennedy

Saturday 4th Nov 2017
Duggan Steel Under-14 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 12 00 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 1-14 1-15 Glenmore Anthony Barcoe Extra Time
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final C 3 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-18 1-15 Mullinavat Paul Cahill Extra Time

Saturday 25th Nov 2017
J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 1-13 John Lockes Richard Dowling Extra Time

Sunday 17th Dec 2017
Kilkenny Citroen Centre Minor B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 12 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-6 3-5 Rower Inistioge John Bennett Extra Time

Friday 29th Dec 2017
Kilkenny Citroen Centre Minor B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 30 PM Mooncoin Piltown 0-10 2-8 Rower Inistioge Richard Dowling

Sunday 28th Jan 2018
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 00 PM Inistioge Rower Inistioge CONC 0-0 Mooncoin TBC

Saturday 3rd Feb 2018
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 2 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 6-7 2-5 Rower Inistioge Eamon Larkin

Sunday 4th Feb 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 10 30 AM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens 8-9 2-2 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Sunday 11th Feb 2018
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 3 30 PM Piltown Piltown 4-11 0-6 Rower Inistioge Willie Kearney

Sunday 18th Feb 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 10 30 AM Thomastown Thomastown 7-14 0-3 Rower Inistioge Michael O Sullivan

Friday 9th Mar 2018
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 8 00 PM Ballyragget St. Patrick's 0-14 1-8 Rower Inistioge Ger O Grady

Sunday 11th Mar 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 10 30 AM Inistioge Rower Inistioge 0-0 4-10 Young Irelands John Minogue

Saturday 24th Mar 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 3 30 PM Ballyragget St. Patrick's 0-13 0-13 Rower Inistioge Stephen Delaney

Sunday 25th Mar 2018
Paddy Grace Feile Roinn B Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 11 00 AM MW Hire Dunmore Dunnamaggin 2-3 3-2 Rower Inistioge John Kennedy
Rd 3 12 00 PM MW Hire Dunmore Rower Inistioge 0-1 3-6 Mullinavat John Kennedy

Wednesday 28th Mar 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 0-12 2-12 Rower Inistioge Willie Kearney

Thursday 29th Mar 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-6 1-11 Dunnamaggin Owen Kenny

Tuesday 3rd Apr 2018
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 6 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-18 1-16 Tullaroan TBC

Friday 6th Apr 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final D 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge CONC 0-0 Thomastown TBC

Wednesday 11th Apr 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-13 0-13 Rower Inistioge Gavin Quilty

Saturday 14th Apr 2018
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 4 00 PM Thomastown Rower Inistioge 0-19 2-14 Bennettsbridge Sean Cleere Linesmen: Michael O'Sullivan, Ollie O'Neill

Sunday 15th Apr 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Clara Clara 2-8 2-18 Rower Inistioge Paul Hunston

Saturday 21st Apr 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 4-5 2-11 Rower Inistioge Barry Donohoe

Monday 23rd Apr 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-14 3-7 Piltown Owen Kenny

Thursday 26th Apr 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-2 5-13 Rower Inistioge Owen Kenny

Sunday 29th Apr 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers 1-7 2-17 Rower Inistioge James Barry

Friday 4th May 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-7 2-13 Tullogher Rosbercon John Kennedy

Monday 7th May 2018
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 3 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-14 1-18 Slieverue Raymond Byrne

Thursday 10th May 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Piltown Piltown 2-8 2-10 Rower Inistioge Richard Dowling

Tuesday 22nd May 2018
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 30 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites 0-5 2-10 Rower Inistioge John Kennedy Extra Time

Thursday 24th May 2018
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-12 3-18 Dunnamaggin John Bennett

Friday 1st Jun 2018
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Urlingford Emeralds 1-17 1-20 Rower Inistioge Stephen Delaney

Friday 8th Jun 2018
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 30 PM Canon Kearns Park Erins Own 4-12 2-13 Rower Inistioge Gerry Rafter Extra Time

Tuesday 12th Jun 2018
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 1-20 0-18 St Martin's John Bennett

Thursday 14th Jun 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM John Locke Park John Lockes 4-12 6-12 Rower Inistioge Paul Cahill

Friday 15th Jun 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 3-15 4-18 O`Loughlin Gaels John Kennedy

Tuesday 19th Jun 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 4-11 1-14 Kilmacow Owen Kenny
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-18 0-16 Glenmore John Kennedy

Thursday 21st Jun 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 1-6 2-17 Rower Inistioge Sean Cleere

Tuesday 26th Jun 2018
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 8 00 PM Danesfort Danesfort 4-16 4-17 Rower Inistioge Julian O Dwyer

Monday 2nd Jul 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 8 00 PM Tullaroan Tullaroan CONC 0-0 Rower Inistioge TBC

Wednesday 4th Jul 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 3-5 3-14 Rower Inistioge Conor Everard

Monday 9th Jul 2018
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 3-11 2-10 Kilmacow John Bennett

Tuesday 10th Jul 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 45 PM Palmerstown Dicksboro 0-13 0-14 Rower Inistioge Stephen Delaney

Friday 13th Jul 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 1-8 Bennettsbridge John Minogue

Tuesday 17th Jul 2018
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 45 PM Inistioge Rower Inistioge 2-15 1-15 Graigue Ballycallan Michael O Sullivan

Friday 20th Jul 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 8 00 PM Inistioge Rower Inistioge 2-16 2-17 James Stephens Raymond Byrne

Sunday 22nd Jul 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 11 00 AM Inistioge Rower Inistioge 0-0 CONC Emeralds TBC

Tuesday 24th Jul 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 30 PM Galmoy Fenians 0-4 4-9 Rower Inistioge John Guinan
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-15 1-15 Bennettsbridge Michael O Sullivan

Monday 30th Jul 2018
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd 7 00 PM Dunnamaggin Piltown 2-7 5-12 Rower Inistioge Paul Whelan

Saturday 4th Aug 2018
County Hurling League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 45 PM Clara Rower Inistioge 2-18 3-16 St Martin's Stephen Delaney Extra Time

Wednesday 8th Aug 2018
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 00 PM Dunnamaggin Rower Inistioge 7-10 3-9 Kilmacow Owen Kenny Extra time

Friday 10th Aug 2018
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 15 PM Mullinavat Danesfort 0-14 1-20 Rower Inistioge John Kennedy Linesmen Michael O Sullivan John Bennett

Sunday 12th Aug 2018
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 3-22 0-16 Rower Inistioge Gay Rafter

Monday 13th Aug 2018
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 00 PM Thomastown Rower Inistioge 6-12 0-15 Danesfort Michael O Sullivan Extra Time

Thursday 16th Aug 2018
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
League Final 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 2-13 3-6 Rower Inistioge Conor Everard

Friday 17th Aug 2018
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Gowran Rower Inistioge 2-15 0-10 Erins Own Richard Dowling Linesmen Stephen Delaney Gay Rafter

Sunday 26th Aug 2018
J. J. Kavanagh & Sons Junior Hurling Championship Section B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 6 30 PM Danesfort Rower Inistioge 5-21 2-11 Tullaroan Raymond Byrne Extra Time

Monday 27th Aug 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 7 00 PM Danesfort Danesfort 5-22 0-11 Rower Inistioge James Kennedy

Tuesday 28th Aug 2018
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd 7 00 PM St. John's Park St Lachtain's 3-4 5-9 Rower Inistioge Stephen Delaney

Thursday 30th Aug 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 7-14 3-11 Bennettsbridge John Bennett

Saturday 1st Sep 2018
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 6 15 PM Inistioge Ballyhale Shamrocks 2-19 0-19 Rower Inistioge Sean Cleere Linesmen Antony Barcoe Richie Dowling

Sunday 2nd Sep 2018
J. J. Kavanagh & Sons Junior Hurling Championship Section B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
2nd Round 12 00 PM Gowran Dicksboro 3-21 1-16 Rower Inistioge Gay Rafter
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 6 45 PM Ballyhale Glenmore 3-7 4-13 Rower Inistioge John Kennedy

Saturday 8th Sep 2018
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 5 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 2-15 0-16 Rower Inistioge Peter Burke Linesman Eddie Crowley Kieran Canavan

Monday 10th Sep 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 6 30 PM John Locke Park John Lockes 3-4 3-19 Rower Inistioge James Kennedy

Sunday 16th Sep 2018
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 11 30 AM Thomastown Rower Inistioge 4-11 0-7 Tullogher Rosbercon Paul Cahill

Saturday 22nd Sep 2018
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 11 30 AM Pairc na Ratha Rower Inistioge 3-15 4-6 Piltown John Bennett

Sunday 23rd Sep 2018
Kilkenny Citroen Centre Minor B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd D 11 00 AM The Rower Rower Inistioge 5-3 5-7 Mooncoin John Bennett Extra Time
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 2 45 PM Thomastown Mullinavat 2-14 0-16 Rower Inistioge Sean Cleere Linesmen Eoin Hayes John Minouge

Saturday 29th Sep 2018
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 4 00 PM Dr Tierney Park Rower Inistioge 0-12 2-13 Clara Barry Donohoe

Sunday 30th Sep 2018
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
2nd Rd 12 30 PM Larchfield Rower Inistioge 3-8 2-11 Emeralds Paschal Connolly

Saturday 6th Oct 2018
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Replay 12 30 PM St. John's Park Emeralds 1-10 2-10 Rower Inistioge John Mc Cormack Extra Time

Sunday 14th Oct 2018
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 12 00 PM Bennettsbridge Rower Inistioge 2-9 1-16 Danesfort Willie Kearney

Wednesday 31st Oct 2018
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 7 30 PM MW Hire Dunmore Graigue Ballycallan 0-9 2-14 Rower Inistioge Gay Rafter Extra Time

Sunday 2nd Dec 2018
Duggan Steel Under-15 B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd B 11 30 AM Dunnamaggin Kilmoganny 9-7 3-9 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

TBC
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC The Rower Rower Inistioge 0-0 0-0 Thomastown TBC
Rd 3 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC The Rower Rower Inistioge --- --- Emeralds TBC
Kilkenny Honda Centre M.B.H.L. Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC The Rower Rower Inistioge CONC 0-0 Dunnamaggin TBC
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Paddy Grace Feile Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Paddy Grace Feile Roinn B Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 TBC Slieverue Slieverue --- --- Rower Inistioge TBC
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- BYE TBC
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 TBC Tom Walsh Park Blacks and Whites --- --- Rower Inistioge TBC
J. J. Kavanagh and Sons I.F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 TBC Rower Inistioge --- --- Bye TBC
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Duggan Steel Under-14 B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC
J.J Kavanagh and Sons County Junior B H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final TBC TBC Rower Inistioge --- --- St. Patrick's TBC Extra Time
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final TBC Erins Own --- --- Rower Inistioge TBC
Duggan Steel Under 16 F.L. Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- Lisdowney TBC
Round 4 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- Dicksboro TBC
Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- Ballyhale Shamrocks TBC
Round 4 TBC The Rower Rower Inistioge --- --- Dicksboro TBC
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Duggan Steel Under-14 FLC Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Round 4 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- John Lockes Paschal Connolly
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 TBC Lisdowney Lisdowney --- --- Rower Inistioge TBC
Country Style Foods South Junior B Hurling League Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Iverk Produce South Junior A Hurling League Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- BYE TBC
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Group
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 TBC Inistioge Rower Inistioge --- --- Slieverue TBC
Country Style Foods South Junior B Hurling Championship Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC
J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 TBC Rower Inistioge --- --- BYE TBC

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2019 Kilkenny GAA
You are 
107923975
 visitor. Thank you!