Fixtures
Monday 4th Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Piltown Piltown CONC 0-0 Mullinavat Raymond Byrne

Saturday 9th Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-11 1-14 Thomastown Gavin Quilty

Saturday 16th Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 2-11 1-14 Mullinavat Eddie Crowley
Round 2 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 0-0 CONC Piltown John Walsh

Monday 18th Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 2-16 1-5 Carrickshock Gavin Quilty

Friday 22nd Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Hugginstown Carrickshock 1-7 1-8 Rower Inistioge Michael O Sullivan

Sunday 24th Jun 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 1 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 2-13 0-8 Tullogher Rosbercon Dominic Connolly

Wednesday 4th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Thomastown Thomastown 2-12 1-10 Carrickshock Raymond Byrne Report

Tuesday 10th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Thomastown Thomastown 0-13 1-16 Rower Inistioge John Bennett

Saturday 21st Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 3-15 1-8 Tullogher Rosbercon Richard Dowling
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-19 0-10 Glenmore John Bennett

Monday 23rd Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C. Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Piltown Piltown 1-14 4-10 Ballyhale Shamrocks Julian O Dwyer

Thursday 26th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Carrigeen Ballyhale Shamrocks 3-11 3-9 Glenmore Dominic Connolly Extra Time

Friday 27th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Slieverue Rower Inistioge 1-19 1-10 Tullogher Rosbercon Gavin Quilty Extra Time
Quarter Final 7 30 PM Hugginstown Thomastown 1-8 2-18 Mullinavat Maurice Flynn Extra Time

Saturday 28th Jul 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 6 00 PM Hugginstown Piltown 1-11 2-12 Carrickshock Julian O Dwyer Loser In Relegation Final Extra Time

Thursday 9th Aug 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Dr Tierney Park Ballyhale Shamrocks 1-6 2-16 Rower Inistioge TBC Extra Time

Saturday 11th Aug 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Piltown Mullinavat 1-24 0-13 Carrickshock Jim Fitzgerald Extra Time

Sunday 26th Aug 2012
Iverk Produce South Junior A H.C.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 00 PM Pairc na Ratha Mullinavat 3-17 0-6 Rower Inistioge Richard Dowling Extra Time

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
69994682
 visitor. Thank you!