Fixtures
Saturday 11th Mar 2017
Paddy Grace Feile Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 30 PM Danesfort Danesfort 1-2 3-10 James Stephens Maurice Flynn
Rd 2 3 30 PM Danesfort James Stephens 2-3 2-5 Piltown Maurice Flynn
Rd 3 4 30 PM Danesfort Piltown 0-6 0-3 Danesfort Maurice Flynn
Paddy Grace Feile Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 30 PM Palmerstown Dicksboro 3-7 1-1 John Lockes Gay Rafter
Rd 2 3 30 PM Palmerstown John Lockes 3-7 1-1 St Martin's Gay Rafter
Rd 3 4 30 PM Palmerstown St Martin's 0-0 6-8 Dicksboro Gay Rafter
Paddy Grace Feile Roinn A Group 3
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 30 PM Thomastown Thomastown 3-8 0-2 Mooncoin John Walsh
Rd 2 3 30 PM Thomastown Mooncoin 1-11 0-2 Erins Own John Walsh
Rd 3 4 30 PM Thomastown Erins Own 0-1 2-7 Thomastown John Walsh
Paddy Grace Feile Roinn A Group 4
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 2 30 PM St. John's Park Young Irelands 4-6 1-1 O`Loughlin Gaels Eamon Larkin
Rd 2 3 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 1-1 2-5 Graignamanagh Eamon Larkin
Rd 3 4 30 PM St. John's Park Graignamanagh 0-3 1-5 Young Irelands Eamon Larkin

Saturday 18th Mar 2017
Paddy Grace Feile Roinn A Runners Up
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 10 00 AM John Locke Park James Stephens 3-3 1-2 John Lockes Willie Kearney Extra Time
S/Final 11 00 AM John Locke Park Mooncoin 0-2 1-4 Graignamanagh Willie Kearney Extra Time
Final 2 12 00 PM John Locke Park John Lockes 0-0 0-0 Mooncoin TBC Extra Time
Final 1 1 00 PM John Locke Park Graignamanagh 0-0 0-0 James Stephens Willie Kearney
Paddy Grace Feile Roinn A Third Place
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 10 00 AM St. John's Park O`Loughlin Gaels 3-3 2-1 Erins Own Ben Tynan Extra Time
S/Final 11 00 AM St. John's Park Danesfort 3-8 1-5 St Martin's Ben Tynan Extra Time
Final 2 12 00 PM St. John's Park St Martin's 0-0 0-0 Erins Own Ben Tynan Extra Time
Final 1 1 00 PM Danesfort Danesfort 0-0 0-0 O`Loughlin Gaels Ben Tynan Extra Time
Paddy Grace Feile Roinn A Winners
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 10 00 AM Thomastown Thomastown 2-4 0-7 Young Irelands Owen Kenny Extra Time
S/Final 11 00 AM Thomastown Piltown 0-1 4-15 Dicksboro Owen Kenny Extra Time
Final 2 12 00 PM Thomastown Piltown 0-0 0-0 Young Irelands Owen Kenny Extra Time
Final 1 1 00 PM Thomastown Thomastown 0-0 0-0 Dicksboro Owen Kenny Extra Time

TBC
Paddy Grace Feile Roinn A Group 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Piltown --- --- BYE TBC
Rd 2 TBC Danesfort --- --- BYE TBC
Rd 3 TBC James Stephens --- --- BYE TBC
Paddy Grace Feile Roinn A Group 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC St Martin's --- --- BYE TBC
Rd 2 TBC Dicksboro --- --- BYE TBC
Rd 3 TBC John Lockes --- --- BYE TBC
Paddy Grace Feile Roinn A Group 3
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Erins Own --- --- BYE TBC
Rd 2 TBC Thomastown --- --- BYE TBC
Rd 3 TBC Mooncoin --- --- BYE TBC
Paddy Grace Feile Roinn A Group 4
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Graignamanagh --- --- BYE TBC
Rd 2 TBC Young Irelands --- --- BYE TBC
Rd 3 TBC O`Loughlin Gaels --- --- BYE TBC

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
66408565
 visitor. Thank you!