Kilkenny County Team Fixtures
Kilkenny County Team Results
Top Oil Post Primary Fixtures
Covid 19 Attendance Rules

Please Note: Only 200 allowed at any match. 200 includes all players and officials. Plus, spectators
All Adults, Juveniles and Children must have a ticket. Admission by ticket ONLY no walk ups

Fixtures
Wednesday 12th Aug 2020
Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own --- --- James Stephens Eamon Mansfield
Round 3 7 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels --- --- Graigue Ballycallan Sean Mc Mahon
Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Clara Clara --- --- Tullogher Rosbercon Colin Tobin
Round 3 7 00 PM Gowran Young Irelands --- --- Dicksboro Julian O Dwyer
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers --- --- Danesfort Frank Manogue
Round 3 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin --- --- Bennettsbridge Patrick Dunphy
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM John Locke Park John Lockes --- --- Mullinavat Martin Murray
Round 3 7 00 PM Piltown Piltown --- --- Kilmacow Maurice Flynn
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Ballyragget St. Patrick's --- --- St Martin's John Guinan
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Thomastown Thomastown --- --- Rower Inistioge David Hughes
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Hugginstown Carrickshock CONC 0-0 Mooncoin John Minogue
Round 3 7 00 PM Páirc na Seamróg Shamrocks Ballyhale --- --- Glenmore TBC
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's --- --- Fenians Ger O Grady
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League/Championship 13 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites --- --- Conahy Shamrocks John Walsh
Round 3 7 00 PM Slieverue Slieverue 0-0 CONC Cloneen/Railyard TBC

Thursday 13th Aug 2020
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM MW Hire Dunmore Conahy Shamrocks --- --- Barrow Rangers Eamon Mansfield Standby Ref Colm Tobin Linesman Patrick Brennan
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Palmerstown Dicksboro U15 B --- --- James Stephens U15 B TBC
Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens Green --- --- James Stephens Red Julian O Dwyer

Friday 14th Aug 2020
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM UPMC Nowlan Park James Stephens --- --- O`Loughlin Gaels Owen Beehan Standby Ref Peter Burke Linesman John Dooley
J.J Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Hugginstown Blacks and Whites --- --- Mooncoin TBC Standby Ref Paschal Connelly Linesman Willie Kearney
Round 4 7 00 PM Slieverue Slieverue --- --- Cloneen TBC Standby Ref Mauice Flynn Linesman Michael O Sullivan
Round 4 7 00 PM Thomastown Tullogher Rosbercon --- --- Windgap John Walsh Standby Ref Colm Tobin Linesman Eoin Hayes
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Gowran Young Irelands --- --- Tullaroan TBC
Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Palmerstown Dicksboro White --- --- Erins Own TBC
Round 1 7 00 PM James Park Dicksboro Maroon --- --- O`Loughlin Gaels TBC
Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 00 PM Piltown Piltown --- --- Mooncoin TBC
Round 1 7 00 PM John Locke Park John Lockes --- --- Glenmore TBC
Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin --- --- Danesfort TBC
Round 1 7 00 PM Gowran Young Irelands --- --- Thomastown TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Clara Clara --- --- Barrow Rangers TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan --- --- Carrickshock TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Kilmacow Kilmacow --- --- Graignamanagh TBC
Round 1 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon --- --- Rower Inistioge TBC
Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Mullinavat Mullinavat --- --- Conahy Shamrocks TBC
Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's --- --- Emeralds TBC

Saturday 15th Aug 2020
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 1 30 PM Páirc Lachtain Bennettsbridge --- --- Tullaroan John Kennedy Standby Ref Paddy Bowden Lineman John Dooley
Round 3 1 30 PM John Locke Park Shamrocks Ballyhale --- --- Danesfort Richard Dowling Standby Ref Julian O Dwyer Linesman Paul Cahill
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 12 00 PM UPMC Nowlan Park Erins Own --- --- Dicksboro Peter Burke Standby Ref David Hughes Linesman Frank Manogue
Round 3 1 30 PM Thomastown Rower Inistioge --- --- Clara Sean Cleere Standby Ref Ray Byrne Linesman Eoin Hayes
Round 3 3 30 PM UPMC Nowlan Park Graigue Ballycallan --- --- Mullinavat David Hughes Standby Ref Michael O Sullivan Linesman John McCormack
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Páirc na Seamróg Thomastown --- --- Carrickshock Maurice Flynn Standby Ref Richard Dowling Linesman Patrrck Brennan
Round 3 7 00 PM Bennettsbridge O`Loughlin Gaels --- --- Glenmore Michael O Sullivan Stand by Ref Pat Dunphy Linesman Alan Condon
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 5 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan Dunnamaggin --- --- St Martin's Gay Rafter Standby Ref Kieran Canavan Linesman Martin Murray
Round 3 5 00 PM Canon Kearns Park Young Irelands --- --- Lisdowney Conor Everard Standby Ref Owen Behan Linesman Patrick O Reilly
Round 3 7 00 PM Ballyragget St Lachtain's --- --- Fenians Paul Cahill Standby Ref Sean McMahon Linesman Eugene Dowling
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section B)
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
League Final 6 30 PM MW Hire Dunmore James Stephens --- --- Dicksboro TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 11 30 AM Lisdowney Lisdowney --- --- Galmoy/Windgap TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Gowran Young Irelands U13 B --- --- Rower Inistioge U13 B TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Danesfort Danesfort U13 B --- --- Bennettsbridge TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Piltown Piltown U13 B --- --- John Lockes U13 B TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own U13 B --- --- Cloneen/Railyard TBC

Sunday 16th Aug 2020
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 12 00 PM UPMC Nowlan Park St. Patrick's --- --- John Lockes Gavin Quilty Standby Ref John McCormack Linesman Frank Manogue
J.J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 12 30 PM Danesfort Lisdowney --- --- Dunnamaggin TBC Finish on the day
Semi Final 2 30 PM Pairc Sheamuis Stiophan O`Loughlin Gaels --- --- Graigue Ballycallan Kieran Canavan Finish on the day
Relegation Final 6 30 PM Bennettsbridge Young Irelands --- --- James Stephens TBC Finish on the day
J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 30 PM Clara Dicksboro --- --- Bennettsbridge Stephen Murphy Finish on the day
Semi Final 2 30 PM Piltown Mullinavat --- --- Tullogher Rosbercon Colin Tobin
Iverk Produce Junior C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 6 30 PM Tom Ryall Park Shamrocks Ballyhale --- --- Emeralds Julian O Dwyer Finish on the day
Semi Final 6 30 PM Ballyragget Fenians --- --- Danesfort Paddy Bowden Finish on the day
Relegation Final 6 30 PM Piltown Mooncoin --- --- Windgap Gavin Quilty
Country Style Junior D Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 6 30 PM John Locke Park Cloneen --- --- Carrigeen TBC Finish on the day
Semi Finals 6 30 PM Inistioge Kilmacow --- --- Blacks and Whites TBC Finish on the Day
Junior E Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 30 PM Cloneen Erins Own --- --- St Martin's TBC Finish on the day
Semi Final 6 30 PM Páirc Lachtain Dicksboro --- --- Lisdowney Sean Mc Mahon Finish on the day

Monday 17th Aug 2020
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1 St Round 7 00 PM Mooncoin Mooncoin --- --- O`Loughlin Gaels TBC Extra Time
Quarter Final 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon --- --- Thomastown TBC Extra Time
Quarter Final 7 00 PM Palmerstown Dicksboro --- --- James Stephens TBC Extra Time
Quarter Final 7 00 PM Gowran Young Irelands --- --- Rower Inistioge TBC Extra Time
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel 7 00 PM Palmerstown Dicksboro --- --- Piltown TBC Extra Time
Prel 7 00 PM Kilmacow Kilmacow --- --- Conahy Shamrocks TBC Extra Time
1st Round 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin --- --- Graignamanagh TBC Extra Time
1st Round 7 00 PM Danesfort Danesfort --- --- Fenians TBC Extra Time
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round 7 00 PM Hugginstown Carrickshock --- --- Cloneen/Railyard TBC Extra Time
1st Round 7 00 PM Tullaroan Tullaroan --- --- Young Irelands TBC Extra Time
1st Round 7 00 PM Ballyragget St. Patrick's --- --- Shamrocks Ballyhale TBC Extra Time
1st Round 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers --- --- St Lachtain's TBC Extra Time

Friday 21st Aug 2020
Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own --- --- Dicksboro Maroon TBC
Round 2 7 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels --- --- James Stephens Green TBC
Round 2 7 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens Red --- --- Dicksboro White TBC
Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Mooncoin Mooncoin --- --- John Lockes TBC
Round 2 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore --- --- Piltown TBC
Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Thomastown Thomastown --- --- Dunnamaggin TBC
Round 2 7 00 PM Danesfort Danesfort --- --- Young Irelands TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Galmoy Galmoy/Windgap --- --- St. Patrick's TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers --- --- St Martin's TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Hugginstown Carrickshock --- --- Shamrocks Ballyhale TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge --- --- Kilmacow TBC
Round 2 7 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh --- --- Tullogher Rosbercon TBC
Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks --- --- Slieverue TBC
Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Urlingford Emeralds --- --- Tullaroan TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Cloneen Cloneen/Railyard --- --- Fenians TBC

Saturday 22nd Aug 2020
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge U13 B --- --- Blacks and Whites TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Bennettsbridge Bennettsbridge --- --- O`Loughlin Gaels U13 B TBC
Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM John Locke Park John Lockes U13 B --- --- St Martin's U13 B TBC

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2020 Kilkenny GAA
You are 
140819527
 visitor. Thank you!