Fixtures
Tuesday 17th Sep 2019
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Coon St Martin's --- --- Dunnamaggin Colin Tobin
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Urlingford Emeralds --- --- St. Patrick's Eoin Beehan
Q/Final (A) 6 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge --- --- Ballyhale Shamrocks Conor Everard
Q/Final (B) 6 30 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks --- --- James Stephens John Guinan

Wednesday 18th Sep 2019
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster School Football Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Kilkenny School Project Kilkenny School Project --- --- Ballyragget NS TBC
Round 2 3 30 PM Goresbridge/Paulstown Goresbridge/Paulstown --- --- Windgap NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS --- --- Clara NS TBC
Round 3 3 30 PM Thomastown BNS Thomastown NS --- --- Gowran NS TBC
Round 3 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- Kilkenny CBS NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Round 3 3 30 PM Urlingford NS Urlingford NS --- --- Conahy NS TBC
Round 3 3 30 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Castlecomer BNS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM St. John`s Senior NS` Kilkenny St. John`s NS --- --- Graigue / Skeough TBC
Round 3 3 30 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS --- --- Gaelscoil Osraí TBC
Round 3 3 30 PM Clara NS Clara NS --- --- St. Canice`s NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Tullogher Rosbercon NS TBC
Round 3 3 30 PM Piltown NS Piltown NS --- --- Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Round 3 3 30 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS --- --- Mooncoin Schools TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM Carrickshock NS Carrickshock NS --- --- Dunnamaggin NS TBC
Round 3 3 30 PM Scoil McCauley Rice NS Scoil McCauley Rice NS --- --- Mullinavat NS TBC
Round 3 3 30 PM Danesfort NS Danesfort NS --- --- Scoil Phádraig Ballyhale TBC

Saturday 21st Sep 2019
Duggan Steel Under-13 A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 1 45 PM Bennettsbridge Dicksboro --- --- James Stephens TBC

Monday 23rd Sep 2019
Allianz Cumann na mBunscol Football Country Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Winner of null TBC
Round 2 3 30 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS --- --- Winner of null TBC
Round 2 3 30 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Winner of null TBC
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 45 PM Palmerstown Dicksboro U13 B --- --- Carlow Town Hurling Club TBC

Tuesday 24th Sep 2019
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 6 45 PM Gowran Young Irelands --- --- Carlow Town Hurling Club TBC

Wednesday 25th Sep 2019
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster School Football Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM The Model School The Model School --- --- Goresbridge/Paulstown TBC
Round 3 3 30 PM Windgap NS Windgap NS --- --- Kilkenny School Project TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Clara NS Clara NS --- --- Thomastown NS TBC
Round 4 3 30 PM Kilkenny CBS NS Kilkenny CBS NS --- --- St. Patricks DLS TBC
Round 4 3 30 PM Gowran NS Gowran NS --- --- Gaelscoil Osraí TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Clogh Mooneenroe NS TBC
Round 4 3 30 PM Castlecomer BNS Castlecomer BNS --- --- Urlingford NS TBC
Round 4 3 30 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- Lisdowney NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- Kilmanagh NS TBC
Round 4 3 30 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí --- --- St. John`s NS TBC
Round 4 3 30 PM Graigue/skeough Graigue / Skeough --- --- Clara NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools --- --- Piltown NS TBC
Round 4 3 30 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS --- --- Rower Inistioge NS TBC
Round 4 3 30 PM Tullogher Rosbercon NS Tullogher Rosbercon NS --- --- Kilmacow BNS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Ballyhale NS Scoil Phádraig Ballyhale --- --- Scoil McCauley Rice NS TBC
Round 4 3 30 PM Mullinavat NS Mullinavat NS --- --- Carrickshock NS TBC
Round 4 3 30 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Danesfort NS TBC
Go Games Under-11 Football Region 5
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 14 6 30 PM St Fintan's Gaels St Fintan's Gaels --- --- Railyard GFC TBC

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2019 Kilkenny GAA
You are 
120811053
 visitor. Thank you!