Fixtures
Wednesday 29th Mar 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh --- --- Piltown John Walsh
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS --- --- Gaelscoil Osraí TBC
Rd 3 4 00 PM Thomastown BNS Thomastown NS --- --- Gowran NS TBC
Rd 3 4 00 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS --- --- St. Canice`s NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Tullaroan NS Tullaroan NS --- --- Urlingford NS TBC
Rd 3 4 00 PM Clara NS Clara NS --- --- Bennettsbridge NS TBC
Rd 3 4 00 PM Kilkenny CBS NS Kilkenny CBS NS --- --- Castlecomer BNS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Graigue/skeough Graigue/Skeough --- --- Mooncoin Schools TBC
Rd 3 4 00 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS --- --- Piltown NS TBC
Rd 3 4 00 PM Tullogher Rosbercon NS Tullogher Rosbercon NS --- --- Scoil Phádraig Ballyhale TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- Conahy NS TBC
Rd 3 4 00 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Freshford NS TBC
Rd 3 4 00 PM St. John`s Senior NS` Kilkenny St. John`s NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Carrickshock NS Carrickshock NS --- --- Danesfort NS TBC
Rd 3 4 00 PM Goresbridge/Paulstown Goresbridge/Paulstown --- --- Kilmacow BNS TBC
Rd 3 4 00 PM Windgap NS Windgap NS --- --- Rower Inistioge NS TBC
Rd 3 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS --- --- Dunnamaggin NS TBC

Thursday 30th Mar 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 6 30 PM Coon St Martin's --- --- James Stephens John Guinan

Friday 31st Mar 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn A Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final A 6 30 PM Coon St Martin's --- --- Young Irelands TBC Extra Time
Q/Final B 6 30 PM Thomastown Thomastown --- --- O`Loughlin Gaels TBC Extra Time
Q/Final C 6 30 PM Palmerstown Dicksboro --- --- Mooncoin TBC Extra Time
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd A 6 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon --- --- Kilmoganny TBC Extra Time
1st Rd B 6 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge --- --- Danesfort TBC Extra Time
1st Rd C 6 30 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan --- --- Conahy Shamrocks TBC Extra Time
1st Rd D 6 30 PM Pairc na Ratha Glenmore --- --- Mullinavat TBC Extra Time
1st Rd E 6 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh --- --- Tullaroan TBC Extra Time
1st Rd F 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge --- --- Piltown TBC Extra Time
1st Rd G 6 30 PM Moneenroe Cloneen --- --- Dicksboro U14 B TBC Extra Time
1st Rd H 6 30 PM Kilmacow Kilmacow --- --- Lisdowney TBC Extra Time
Duggan Steel Under-14 Roinn C Football Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final A 6 30 PM Clara Clara --- --- St. Patrick's TBC Extra Time
Q/Final B 6 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks --- --- Blacks and Whites TBC Extra Time

Saturday 1st Apr 2017
Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 11 00 AM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens --- --- Young Irelands TBC
Rd 7 11 00 AM Palmerstown Dicksboro --- --- St Martin's TBC
Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 11 00 AM Hugginstown Carrickshock --- --- Clara TBC
Rd 2 11 30 AM Hugginstown Carrickshock --- --- Blacks and Whites TBC

Monday 3rd Apr 2017
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Lisdowney NS TBC
Rd 4 4 00 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- Ballyragget NS TBC
Rd 4 4 00 PM Freshford NS Freshford NS --- --- Clogh Mooneenroe NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Danesfort NS Danesfort NS --- --- Mullinavat NS TBC
Rd 4 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Goresbridge/Paulstown TBC
Rd 4 4 00 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS --- --- Windgap NS TBC
Rd 4 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Carrickshock NS TBC

Wednesday 5th Apr 2017
Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O Brien Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Prel Rd A 4 00 PM Danesfort NS Danesfort NS --- --- Dunnamaggin NS TBC
Prel Rd B 4 00 PM St. John's Park The Model School --- --- Johnstown NS TBC
Prel Rd C 4 00 PM Kilkenny CBS Kilkenny CBS U13 B --- --- St. Patricks DLS U13 B TBC
Prel Rd D 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- St. Canice`s NS U13 B TBC
Prel Rd E 4 00 PM Freshford NS Freshford NS --- --- Rower Inistioge NS TBC
Prel Rd F 4 00 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí U13 B --- --- Coon Muckalee NS TBC
Prel Rd G 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- Galmoy NS TBC

Thursday 6th Apr 2017
Allianz/Cumann na mBunscol Corn de Bhaldraithe Country Cup Hurling
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd 4 00 PM Tullaroan NS Tullaroan NS --- --- Mooncoin Schools TBC
1st Rd 4 00 PM Urlingford NS Urlingford NS --- --- Gowran NS Dermot Dunphy
1st Rd 4 00 PM Scoil McCauley Rice NS Scoil McCauley Rice NS --- --- Glenmore/Ballyfacey NS Mark Kelly
1st Rd 4 00 PM Ballyhale NS Scoil Phádraig Ballyhale --- --- Castlecomer BNS Tomas O Dowd
1st Rd 4 00 PM Thomastown BNS Thomastown NS --- --- Tullogher Rosbercon NS Enda Roberts
1st Rd 4 00 PM Clara NS Clara NS --- --- Graigue/Skeough Richard Mulrooney
1st Rd 4 00 PM Piltown NS Piltown NS --- --- Kilmanagh NS Mark Connolly

Friday 7th Apr 2017
City League U12 H Division 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM St. Mollerans St Mollerans --- --- Glenmore TBC
Round 1 6 30 PM Kilmacow Kilmacow --- --- Mullinavat TBC
City League U12 H Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Piltown Piltown --- --- Passage TBC
Round 1 6 30 PM Mooncoin Mooncoin --- --- Ballygunner TBC

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
52678640
 visitor. Thank you!