Fixtures
Friday 28th May 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Thomastown Thomastown 1-14 1-17 Mullinavat Richard Dowling
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-12 2-5 John Lockes John Bennett

Sunday 30th May 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 2 00 PM Windgap Windgap 1-11 2-19 Ballyhale Shamrocks Podge Butler

Tuesday 1st Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Piltown Piltown 0-11 0-14 Carrickshock Maurice Flynn

Thursday 3rd Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 4-11 2-14 Piltown Paschal Connolly
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 2-13 2-16 Ballyhale Shamrocks John Bennett

Friday 4th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Windgap Windgap 3-12 2-8 John Lockes Pat Hayes

Tuesday 8th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Thomastown Thomastown 1-12 3-11 Carrickshock Maurice Flynn

Friday 11th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM John Locke Park John Lockes CONC 0-0 Ballyhale Shamrocks Willie Kearney

Saturday 12th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 1-15 1-13 Carrickshock Dominic Connolly
Iverk Produce South JAHL/C Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 30 PM The Rower Rower Inistioge 0-18 0-6 Windgap John Minogue

Tuesday 15th Jun 2010
Iverk Produce South JAHL/C Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 8 00 PM Thomastown Thomastown 2-14 2-20 Piltown Shem Gibbons

Sunday 11th Jul 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 2 00 PM Hugginstown Mullinavat 8-12 1-8 John Lockes Paschal Connolly
Quarter Final 5 30 PM Ballyhale Thomastown 2-13 1-16 Ballyhale Shamrocks Paul Long

Wednesday 14th Jul 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 7 30 PM Ballyhale Piltown 1-6 4-16 Rower Inistioge Paschal Connolly

Friday 16th Jul 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 8 00 PM John Locke Park Carrickshock 2-19 0-7 Windgap Richard Dowling

Saturday 17th Jul 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final Replay 3 00 PM Thomastown Thomastown 0-18 1-18 Ballyhale Shamrocks Ollie O Neill After Extra Time

Sunday 25th Jul 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 1 30 PM Thomastown Rower Inistioge 0-15 1-8 Mullinavat John Minogue
Semi Final 7 00 PM Mullinavat Carrickshock 1-18 0-11 Ballyhale Shamrocks Thomas Duggan

Sunday 15th Aug 2010
Iverk Produce South JAHC
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 30 PM Mullinavat Rower Inistioge 0-12 0-15 Carrickshock Jim Fitzgerald Report

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
66631774
 visitor. Thank you!