Fixtures
Thursday 11th May 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 3-13 4-11 Kilmacow Paul Cahill

Friday 12th May 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Mooncoin Mooncoin 2-17 0-7 Tullogher Rosbercon Jim Fitzgerald
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Windgap Windgap 0-6 1-9 Rower Inistioge Willie Kearney

Friday 19th May 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Piltown Piltown 0-14 2-10 Mooncoin Paschal Connolly

Sunday 21st May 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 1 00 PM John Locke Park John Lockes 0-16 3-10 Slieverue Michael O Sullivan
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 0-6 5-18 Glenmore John Walsh

Friday 26th May 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 3-18 1-13 Carrigeen Richard Dowling
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM John Locke Park John Lockes 1-19 2-13 Windgap Stephen Delaney
Rd 2 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 0-9 1-13 Kilmacow Eamon Larkin
Rd 2 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 2-16 2-20 Slieverue Kieran Canavan

Thursday 29th Jun 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Piltown Piltown 4-26 2-8 Tullogher Rosbercon Eddie Crowley

Sunday 2nd Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Carrigeen Carrigeen 0-18 1-10 Mooncoin Paul Cahill
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 3-17 1-17 Slieverue John Minogue

Tuesday 4th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Kilmacow Kilmacow 3-15 0-11 Windgap Gavin Quilty
Rd 3 7 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 1-14 4-18 John Lockes Owen Kenny

Thursday 13th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM John Locke Park John Lockes 5-19 0-10 Rower Inistioge Paul Cahill

Saturday 15th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-6 4-12 Carrigeen John Minogue
Rd 4 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-19 1-17 Piltown John Bennett
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Slieverue Slieverue CONC 0-0 Kilmacow Paul Cahill
Rd 4 7 30 PM Windgap Windgap 0-14 1-14 Ballyhale Shamrocks Willie Kearney

Friday 21st Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Carrigeen Carrigeen 2-15 1-16 Piltown Paul Cahill
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Kilmacow Kilmacow 4-22 0-8 John Lockes Owen Kenny

Saturday 22nd Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 TBC Windgap Windgap CONC 0-0 Slieverue TBC
Rd 5 6 30 PM Inistioge Rower Inistioge 1-13 2-17 Ballyhale Shamrocks Anthony Barcoe
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-14 2-17 Mooncoin Michael O Sullivan

Friday 28th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd C 7 30 PM Thomastown John Lockes 0-0 CONC Graignamanagh TBC Extra Time

Saturday 29th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd D 7 00 PM Piltown Carrigeen 1-9 1-19 Windgap Richard Dowling Extra Time

Sunday 30th Jul 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Rd B 4 00 PM Mullinavat Ballyhale Shamrocks 5-22 0-7 Tullogher Rosbercon Barry Donohoe Extra Time

Tuesday 1st Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 30 PM Piltown John Lockes 4-22 2-14 Mooncoin John Kennedy Extra Time
1st Rd A 7 30 PM Carrigeen Piltown 2-16 1-16 Rower Inistioge Paschal Connolly Extra Time

Friday 4th Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final C 7 30 PM Mullinavat Ballyhale Shamrocks 3-13 0-16 Glenmore Paul Cahill Extra Time

Monday 7th Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 7 00 PM Mooncoin Kilmacow 2-16 2-24 Piltown John Kennedy Extra Time

Wednesday 16th Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 7 00 PM Piltown Ballyhale Shamrocks 4-17 1-11 Windgap Eddie Crowley Extra Time
S/Final 7 00 PM Mullinavat John Lockes 2-12 1-15 Piltown Richard Dowling Extra Time

Wednesday 23rd Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final Replay 6 45 PM Mullinavat John Lockes 0-18 0-12 Piltown Owen Kenny Extra Time

Tuesday 29th Aug 2017
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 6 30 PM Piltown Ballyhale Shamrocks 1-14 1-17 John Lockes Raymond Byrne Extra Time

TBC
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Dr Tierney Park Graignamanagh CONC 0-0 Piltown TBC
Rd 2 TBC Carrigeen Carrigeen 0-0 CONC Graignamanagh TBC
Rd 3 TBC Dr Tierney Park Graignamanagh CONC 0-0 Glenmore TBC
Rd 4 TBC Mooncoin Mooncoin 0-0 CONC Graignamanagh TBC
Rd 5 TBC Dr Tierney Park Graignamanagh CONC 0-0 Tullogher Rosbercon TBC
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final B TBC Slieverue CONC 0-0 Windgap TBC

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
66407905
 visitor. Thank you!