Fixtures
Sunday 30th Apr 2017
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final D 6 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens --- --- Emeralds Paul Hunston Extra Time
J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final C 2 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks --- --- Dicksboro Stephen Delaney Extra Time

Monday 1st May 2017
Country Style Junior A Hurling League Division 6
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Danesfort Kilmacow --- --- Threecastles Barry Donohoe Extra Time
Iverk Produce Junior A Hurling league Division 5
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 2 00 PM Dr Tierney Park Barrow Rangers --- --- Blacks and Whites Gavin Quilty Extra Time
J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 TBC Hugginstown Carrickshock 0-0 CONC St. Patrick's TBC
J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 3
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 1 00 PM Ballyhale Thomastown --- --- Piltown Paschal Connolly Extra Time
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 3 30 PM Mooncoin Mooncoin --- --- James Stephens Paul Cahill Extra Time
S/Final 6 00 PM The Rower Rower Inistioge --- --- Ballyhale Shamrocks John Minogue Extra Time
Duggan Steel Under-16 Roinn A Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin --- --- Thomastown Julian O Dwyer
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore --- --- Graignamanagh TBC
Rd 7 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks --- --- Barrow Rangers Kieran Canavan
Rd 7 7 00 PM Clara Clara --- --- Rower Inistioge TBC
Rd 7 7 00 PM Threecastles St Lachtain's --- --- Emeralds TBC
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 6 00 PM Mullinavat Mullinavat --- --- Graigue Ballycallan TBC
Rd 7 7 00 PM Thomastown Tullaroan --- --- Tullogher Rosbercon Willie Kearney
Rd 7 7 00 PM Windgap Galmoy/Windgap --- --- Danesfort TBC
Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
League Final 7 00 PM Gowran Dicksboro --- --- Young Irelands Eamon Larkin
LACHL Division Three
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Finals 1 00 PM Shanahoe --- --- Piltown TBC

Tuesday 2nd May 2017
Football League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 15 PM Moneenroe Railyard GFC --- --- Eire Og Clg TBC
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore CONC 0-0 Rower Inistioge TBC
Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 7 00 PM Mullinavat Thomastown --- --- Mooncoin Willie Kearney

Wednesday 3rd May 2017
Under-16 B Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 6 45 PM Ratheniska Cloneen/Railyard --- --- Park Ratheniska TBC
Football League Division 4
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 30 PM Moneenroe Railyard GFC --- --- BYE TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 4 00 PM Thomastown BNS Thomastown NS --- --- Kilmanagh NS TBC
Rd 5 4 00 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS --- --- St. Canice`s NS TBC
Rd 5 4 00 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí --- --- Gowran NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 4 00 PM Clara NS Clara NS --- --- Kilkenny CBS NS TBC
Rd 5 4 00 PM Tullaroan NS Tullaroan NS --- --- Castlecomer BNS TBC
Rd 5 4 00 PM Urlingford NS Urlingford NS --- --- Bennettsbridge NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 4 00 PM Graigue/skeough Graigue/Skeough --- --- Tullogher Rosbercon NS TBC
Rd 5 4 00 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS --- --- Scoil Phádraig Ballyhale TBC
Rd 5 4 00 PM Scoil McCauley Rice NS Scoil McCauley Rice NS --- --- Mooncoin Schools TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Freshford NS TBC
Rd 6 4 00 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- Clogh Mooneenroe NS TBC
Rd 6 4 00 PM St. John`s Senior NS` Kilkenny St. John`s NS --- --- Lisdowney NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 4 00 PM Carrickshock NS Carrickshock NS --- --- Mullinavat NS TBC
Rd 6 4 00 PM Danesfort NS Danesfort NS --- --- Kilmacow BNS TBC
Rd 6 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Windgap NS TBC
Rd 6 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Goresbridge/Paulstown TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Galmoy NS Galmoy NS --- --- St. Canice`s NS U13 B TBC
Rd 3 4 00 PM St. John's Park The Model School --- --- Johnstown NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Kilkenny CBS NS Kilkenny CBS NS U13 B --- --- St. Canice`s NS U13 C TBC
Rd 3 4 00 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS U13 B --- --- Slieverue NS TBC
Celtic Challenge Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Hawkfield Centre of Excellence Kildare Lily Whites --- --- Kilkenny Black TBC
Celtic Challenge Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 30 PM Nowlan Park Kilkenny Amber --- --- Dublin Clarke TBC

Thursday 4th May 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 6 30 PM Pairc na Ratha St Lachtain's --- --- Glenmore Owen Kenny
Rd 5 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks --- --- Graignamanagh Owen Kenny
Rd 5 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers --- --- Emeralds TBC
Duggan Steel Under-16 Roinn C Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
7 00 PM Larchfield John Lockes --- --- Conahy Shamrocks TBC
League Final 7 00 PM Jenkinstown Cloneen/Railyard --- --- Young Irelands TBC
Special Minor 13 Aside Competition Roinn C Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 7 00 PM Hugginstown Carrickshock --- --- Tullogher Rosbercon Paul Cahill Extra Time
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools --- --- Piltown NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 2 Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Tullogher Rosbercon NS Tullogher Rosbercon NS --- --- Castlecomer BNS TBC
Rd 2 4 00 PM Gowran NS Gowran NS --- --- Thomastown NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 3 Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS --- --- Graigue/Skeough TBC
Rd 2 4 00 PM Clara NS Clara NS --- --- Scoil McCauley Rice NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 1 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Carrickshock NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 2 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS --- --- Urlingford NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 3 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Freshford NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 4 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Kilmacow BNS TBC
Rd 2 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS --- --- Scoil Phádraig Ballyhale TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM St. John's Park The Model School --- --- Galmoy NS TBC
Rd 2 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- Johnstown NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 2 Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Windgap NS Windgap NS --- --- Slieverue NS TBC

Friday 5th May 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan St Martin's --- --- Carrickshock Sean Cleere
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Thomastown Ballyhale Shamrocks --- --- Clara Gavin Quilty
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Piltown Glenmore --- --- Graigue Ballycallan TBC
Rd 2 7 00 PM Urlingford Fenians --- --- Tullaroan Paddy Bowden
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section A] Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites --- --- John Lockes John Bennett
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own --- --- James Stephens John Guinan
City League U12 H Division 1
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM St. Mollerans St Mollerans --- --- Mullinavat TBC
Round 3 6 30 PM Cnoc Sion Mount Sion --- --- Kilmacow TBC
City League U12 H Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 30 PM Piltown Piltown --- --- Ballygunner TBC
Round 3 6 30 PM Clonea Clonea --- --- Mooncoin TBC

Saturday 6th May 2017
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 5 00 PM Palmerstown Rower Inistioge --- --- Erins Own Kieran Canavan
Rd 2 7 00 PM Hugginstown Mullinavat --- --- O`Loughlin Gaels Paul Cahill
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Ballyhale Tullogher Rosbercon --- --- Dunnamaggin Conor Everard
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Pairc Sheamuis Stiophan St Lachtain's --- --- Thomastown Sean Mc Mahon
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section A] Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Windgap Windgap --- --- Conahy Shamrocks TBC
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section A] Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh --- --- Galmoy Eddie Crowley
Rd 2 7 30 PM Cloneen Cloneen --- --- Slieverue TBC
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Clara Clara --- --- James Stephens B Team TBC Extra Time

Sunday 7th May 2017
Football League Division 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 00 PM Moneenroe Railyard GFC --- --- Kilbride/Cill Bhríde Brian Deering
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 2 00 PM Nowlan Park James Stephens --- --- Dicksboro Michael O Sullivan
Rd 2 3 30 PM Nowlan Park Danesfort --- --- Bennettsbridge John Kennedy
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 4 00 PM Ballyhale Mooncoin --- --- Young Irelands John Walsh
Rd 2 7 00 PM Freshford Lisdowney --- --- St. Patrick's Peter Burke
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section A] Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 2 00 PM Urlingford Emeralds --- --- Barrow Rangers Julian O Dwyer
Rd 2 7 00 PM Piltown Piltown --- --- Kilmacow Barry Donohoe
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Palmerstown Dicksboro --- --- O`Loughlin Gaels Maurice Flynn
Rd 2 7 00 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks --- --- Clara TBC
Rd 2 7 00 PM Tullaroan Tullaroan --- --- Rower Inistioge Gay Rafter
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 00 PM Conahy Shamrocks --- --- Lisdowney TBC Extra Time

Monday 8th May 2017
Duggan Steel Under-16 Roinn A Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own --- --- Naas TBC
Duggan Steel Under-16 Roinn C Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Slieverue Slieverue --- --- Young Irelands John Bennett

Wednesday 10th May 2017
Football League Division 4
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 30 PM McGrath Park Bagenalstown St Andrew's --- --- Railyard GFC TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 4 00 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools --- --- Piltown NS TBC
Rd 6 4 00 PM Ballyhale NS Scoil Phádraig Ballyhale --- --- Scoil McCauley Rice NS TBC
Rd 6 4 00 PM Tullogher Rosbercon NS Tullogher Rosbercon NS --- --- Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 4 00 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Ballyragget NS TBC
Rd 7 4 00 PM Freshford NS Freshford NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Rd 7 4 00 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS --- --- St. John`s NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 4 00 PM Goresbridge/Paulstown Goresbridge/Paulstown --- --- Carrickshock NS TBC
Rd 7 4 00 PM Windgap NS Windgap NS --- --- Mullinavat NS TBC
Rd 7 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Danesfort NS TBC
Rd 7 4 00 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS --- --- Rower Inistioge NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Johnstown NS Johnstown NS --- --- Galmoy NS TBC
Rd 4 4 00 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí U13 B --- --- The Model School TBC
Celtic Challenge Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Nowlan Park Kilkenny Black --- --- Wicklow TBC
Celtic Challenge Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Training Centre Fenagh Carlow --- --- Kilkenny Amber TBC

Thursday 11th May 2017
Under-16 B Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 45 PM Rathleague Cloneen/Railyard --- --- Portlaoise B TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Piltown NS Piltown NS --- --- Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 2 Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Gowran NS Gowran NS --- --- Tullogher Rosbercon NS TBC
Rd 3 4 00 PM Castlecomer BNS Castlecomer BNS --- --- Thomastown NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 3 Roinn A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Clara NS Clara NS --- --- Kilmanagh NS TBC
Rd 3 4 00 PM Graigue/skeough Graigue/Skeough --- --- Scoil McCauley Rice NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 1 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Carrickshock NS Carrickshock NS --- --- Danesfort NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 2 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Urlingford NS Urlingford NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 3 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Freshford NS Freshford NS --- --- Lisdowney NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Group 4 Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS --- --- Rower Inistioge NS TBC
Rd 3 4 00 PM Ballyhale NS Scoil Phádraig Ballyhale --- --- Kilmacow BNS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- The Model School TBC
Rd 3 4 00 PM Galmoy NS Galmoy NS --- --- Johnstown NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Group 2 Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
R 3 4 00 PM Slieverue Mixed NS Slieverue NS --- --- Goresbridge/Paulstown TBC

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
54689752
 visitor. Thank you!